mostÚstředním tématem dnešní odpolední tiskové konference pořádané společností TMM s.r.o. bylo samozřejmě 93. České derby Radia Impuls a další dostihy nedělního mítinku, ale nešlo se nevyhnout ani problematice povodní a možného návratu provozu na naše centrální rovinové závodiště.

 

Na úvod tiskové konference Jiří Zlámaný za společnost TMM s.r.o. upozornil na skutečnost, že podruhé během 93leté historie Českého derby dojde k jeho pořádání mimo pražské závodiště. "Vedení mosteckého závodiště nám vyšlo vstříci a tohle byla jediná možnost, kde uspořádat derby-den. Mostečtí mají zkušenosti s pořádáním velkých dostihů, v roce 2002 se tu i konal mezinárodní Středoevropský pohár," upozornil Zlámaný a dodal, že se tak do Mostu přestěhovaly téměř všechny významné dostihy derby-dne. Jedinou výjimkou je Simsonova cena: "Vzhledem k povodním se ještě neetablovalo tolik dvouletých, kteří by mohli dostih běžet, a tak byl namísto toho přidán dosth pro tříleté koně českého chovu."


"Chtěli jsme posílit uplatnění českých odchovanců v dostizích v rámci derby-dne a posílit tak jejich pozici,"
zmínil na tiskové konferenci generální ředitel a.s. Rabbit Trhový Štěpánov Zdeněk Jandejsek. "Chceme, aby dostali možnost dobrého dostihu, aby tedy byli čeští koně více k vidění a chovatelé byli více motivováni a měli chuť do další chovatelské práce. Začali jsme s tím vlastně již při mítinku s Velkou jarní cenou."


Při současném počasí samozřejmě hodně zajímá trenéry a majitele stav dráhy: "Mostečtí pořadatelé platí vodu krvavě, ale určitě budou dělat pro dobrý stav povrchu dráhy maximum. Stav dráhy by tedy v neděli mohl být mezi 3,5 až 4,0," řekl Petr Drahoš. "V teplotách přes 30 stupňů může být problémem, že dráha potřebuje osm až dvanáct hodin mezi kropením a dostihy. Jinak je povrch kluzký a dolní vrstva je pevnější než ta horní, což je pro koně špatné. Při tomto počasí a také skutečnosti, že v Mostě hodně fouká vítr, se povrch velmi rychle vysušuje."

 

Ohledně možného návratu dostihového provozu do Prahy ředitel Drahoš uvedl: "Čekáme, až dvě kritická místa na dráze vyschnou, u 1800 metrů je stále vody na holinky...Navíc někdo z krizového štábu to tu ještě rozjezdil. V cílové rovině se chystáme vyhrabat starou trávu a provzdušnit drn." Pražský pořadatel usiluje o to, aby se v Praze mohlo začít běhat už 25. srpna. 

(mze)

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking