Velka ChuchleRodina Vítkových pokračuje v bohaté tradici rovinových dostihů na závodišti ve Velké Chuchli. Na letošní sezonu je ve sportovním kalendáři zapsáno celkem 18 dostihových dnů, tedy o dva více než vloni. A přestože proměna v moderní jezdecký areál bude ještě během na dlouhou trať, návštěvníci se s viditelnými změnami setkají již na prvním dostihovém dni, kterým bude v neděli 8. dubna tradiční Gomba handicap. 

Úpravy se dotknout především zvýšení kvality a komfortu stravovacích kapacit, rekonstrukce vnitřních prostor restaurace, rozšíří se nabídka vyžití pro rodiny s dětmi a pozitivních změn doznají i prostory pro obchodní partnery,“ přiblížil Martin Pecka, ředitel dostihového závodiště Velká Chuchle.

Do budoucna je plánována významná investice, která tvář dostihového závodiště zásadním způsobem změní a přivede do Chuchle jezdecké disciplíny, jako jsou například parkurové skákání či drezura. Celková koncepce nového areálu se nyní nachází ve stadiu přípravy projektových prací, pasportizace pozemků a budov. Složitost celého projektu je vzhledem k poloze v záplavovém území ovlivněna povodňovým plánem a zásadním okamžikem je i vyřešení majetkoprávních vztahů s pozemky na území závodiště. Konečná podoba areálu, jeho název ani přesné funkce tedy teprve vzniknou. „Víme však, že bude sloužit dostihovému a jezdeckému sportu v rozsahu, který v ČR doposud nemá obdoby. Přinese komplexní služby se všemi sportovními disciplínami a co víc, bude sloužit široké veřejnosti po celý rok,“ prozradil ředitel Pecka, proč by v budoucnu měli návštěvníci z Prahy a širokého okolí do Velké Chuchle přijet. Projekt počítá s restauračním provozem, rozšířeným dětským hřištěm a také s jezdeckými aktivitami pro pokročilé i úplné začátečníky a děti. Areál poskytne také prostory pro společenská setkání a firemní eventy v unikátním prostředí slavného závodiště. V úvahu připadá i doplnění aktivit o zcela jiné sportovní disciplíny pro širokou veřejnost nejen z Prahy. „Každým rokem zde probíhá start a cíl jedné z etap známého seriálu Kolo pro život a velké oblibě se těšil i zimní Skipark Praha,“ upřesnil ředitel Martin Pecka.

Kontrolu nad slavným dostihovým závodištěm ve Velké Chuchli získala v prosinci loňského roku rodina miliardáře Radovana Vítka. Hlavním cílem je zachovat tradici dostihů a přijít se zbrusu novou vizí k vybudování velkého a moderního jezdeckého areálu, který by se plně vyrovnal podobným areálům ve světě. Rodina Vítkových se ve svých vizích chce zaměřit nejen na rovinové dostihy, ale také na parkurové skákání. To si vyžádá modernizaci stávající dráhy pro rovinové dostihy i vybudování nového parkurového kolbiště, včetně zcela zásadní modernizace zázemí pro koně, jejich vlastníky i diváky.

Jan Burian
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net