Lukasek TomasLoni Tomáš Lukášek podstatnou část sezóny v portfoliu českých jezdců kvůli působení v Malajsii a zranění chyběl, ale letos je v českém turfu naplno zpět a stihl vyhrát klasickou Jarní cenu klisen i její největší předzkoušku.

Jeho jméno je nyní spjato s novou tréninkovou centrálou v Krabčicích, kterou buduje Ing. Rostislav Kopecký. Jednoho z nejobsazovanějších jezdců jsme se zeptali na jeho spokojenost s novým působištěm, jeho cíle v sezóně i na čtyřnohé partnery v dostizích.

Tréninkové středisko Darhorse je novým místem na mapě Česka, ale zdá se, že velmi ambiciozním. Jak jste tu spokojený?

Jsem tu od 1. března, moc se mi tu líbí. Středisko už teď vypadá velmi dobře a až se dobuduje, myslím, že to bude hodně pěkné. Máme tu navíc velmi dobrý kolektiv. Jsem zaměstnancem pana Kopeckého, ale ten mi nechává volnou ruku v tom, že mohu jezdit i jiné koně, pokud není v dostihu kůň od nás. A doplňujeme se s Radkem Koplíkem, který tu také působí, takže v případě toho, když naši koně startují na dvou závodištích, můžeme se rozdělit.

Přestěhoval jste se i s celou rodinou?

Ano, mám tu i celou rodinu. Verča pracuje v Praze, a nemá to do práce tak moc daleko.

Seděl jste letos na dvou výborných tříletých klisnách. Můžete Literalii a Nidaru nějak mezi sebou srovnat?

Obě prokázaly dobrou třídu, a každá by měla mít své optimum někde jinde. O Literalii soudím, že to její je do 1400 metrů, zatímco u Nidary by to mělo být od 1600 metrů výše. Až dozraje, bude i vytrvalá.

V neděli ve Velké jarní ceně budete sedět na Barateovi. Jak došlo k vašemu angažmá do jeho sedla?

S panem Vocáskem jsme se před časem rozešli v dobrém a tak jsme se domluvili na této jednorázové spolupráci. Na Barateovi jsem ještě nikdy neseděl, ale myslím, že by měl mít šance na tabulové umístění. Velká jarní cena je těžký dostih, je tam hodně dobrých koní.

Který ze tříletých hřebců, na kterých jste seděl, na vás udělal největší dojem?

Je to Bathyrhon, kterého budu jezdit v Mostě v Memoriálu Dr. Frankenbergera. Jsem zvědavý, jak se srovná se specifickou mosteckou dráhou. Ale každopádně je to dobrý kůň, v Praze vyhrál jen pod rukama.

V Mostě povedete v hlavním dostihu, Memoriálu Vlastimila Smolíka, pro dostihovou veřejnost zatím tajemného koně stáje Dar, osmiletého Sky Pilota, který začal běhat až v pěti letech a má za sebou i starty na překážkách. Jak se vám líbí?

Myslím, že by to mohl být zajímavý kůň pro delší dostihy, případně i do překážek. Byl o něj velký zájem na prodej do USA. Tím, že začínal Sky Pilot kariéru později, tak je pošetřený, jako kdyby byl teprve pětiletý. V Mostě je to pro něj takový seznamovací přípravný start.

Už jste letos stihl vyhrát klasický dostih. Jaké máte cíle pro letošní sezónu?

Žádné profesní cíle v letošní sezóně nemám. Chci, abychom byli celá rodina spokojení na novém místě a aby naše spolupráce s panem Kopeckým dobře klapala. Jeho projekt je velmi odvážný a ojedinělý, klobouk dolů před tím, co to buduje pro dostihové a chovné koně. A ještě co se týče mé kariéry - pokud budu zdravý, což je polovina úspěchu, tak věřím, že i dostihová sezóna bude dobrá. Dobré koně tu máme a chci podávat maximální výkony. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking