most2V sobotu odpoledne vstoupí do své 16. dostihové sezóny moderní hipodrom v Mostě. Již tradičně se první hlavní dostih zdejší sezóny, Cena první dámy České republiky (Memoriál V. Smolíka), koná pod záštitou manželky prezidenta České republiky.

Po Livii Klausové se tak objeví na závodišti Ivana Zemanová, která předá čestnou cenu někomu z deseti účastníků. Dobře obsazený je i první test na České derby, Memoriál Dr. Frankenbergera.

Na startu Ceny první dámy České republiky – Jarní ceny města Mostu je deset koní a nechybí obhájce loňského prvenství Omnibus (Da Xian) s ž. Rájou, který patří k polovině účastníků poprvé letos vybíhající do dostihu. „Přezimoval dobře, ani nechytil přes zimu chlup. V tréninku chodí dobře, je to vyzrálý kůň, takže si myslím, že by to mohlo být dobré. Pokud obhájí vítězství, bude to super, pokud bude do třetího místa, budu spokojený,“ říká o možnostech šestiletého reprezentanta stáje Zdeněk Kavka trenér Josef Bartoš.

Do Mostu se vrací i obě hrdinky posledních Oaks, předloňská Orphan (Zafonium), pro niž loňská sezóna znamenala ústup ze slávy, a loni vítězná Merlyp (Fairlypi), která kromě svého životního vítězství svůj realizační tým spíše potrápila: „V lednu prodělala operaci na německé klinice s cílem zlepšit její dýchací problémy. Bohužel její další starty po Oaks byly totiž ovlivněny tímto problémem, už nepomohlo ani podvázání jazyka,“ svěřil se v předsezónním rozhovoru Filip Neuberg. Bělku povede Václav Janáček.

Podruhé se představí na českých drahách reprezentant stáje Avaz Ismoilov Selim (Caitano), který zaujal čtvrté místo ve Velké dubnové ceně. Trenér Šavujev ale upozorňuje na jeho problémy: „Když odcházel do Francie, tak to byl úplně jiný kůň. Tam mu to zpočátku šlo, ale pak to bylo čím dál tím horší. Nemá chuť do běhání, je takový neslaný nemastný.“

Na startu hlavního dostihu jsou i další koně, kteří mohou zamíchat pořadím v cíli, jako např. My Afantou (Anabaa), nebo poprvé v Česku startující Dangerous Gleam (Generous) a Sky Pilot (Dilshaan).

Jedenáctka nadějných tříletků se utká v prvním testu na derby, dvoukilometrové Ceně statutárního města Teplice – Memoriálu Dr. Frankenbergera, kterým v minulosti započal cestu k vítězství v derby Darsalam a Laureat. I letos tu bude mít ostře sledovaného koně Arslangirej Šavujev, který o Bathyrhonovi (Monsun) říká, že se mu ze všech jeho tříletých koní líbí nejvíce. V dostihu je též Rabbit Araafa (Araafa) přihlášený do Rakouského derby, Miragton (Egerton), syn Ketty Sharp King´s Look (Look Honey) nebo loňská dvojnásobná vítězka Filadelfia (Beat Hollow), která ale letos bude debutovat.

Sázkové kurzy Betino na Ceny první dámy České republiky – Jarní ceny města Mostu:

My Afantou – 3:1
Selim – 3,5:1
A Gentleman, Sky Pilot – 5:1
Omnibus – 6:1
Dangerous Gleam – 7:1
Orphan, Brutal Rocco – 8:1
Nurbela, Merlyp – 12:1


Sázkové kurzy Betino na Cenu statutárního města Teplice – Memoriál Dr. Frankenbergera:

Bathyrhon – 1,7:1
Feraclos, Tycho Brahe – 6:1
Rabbit Araafa, Al Bustan, Filadelfia, King´s Look, Little Rakti, Absolyut – 7:1
Miragton – 8:1
Maximillion – 10:1

(zem)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking