OmnibusÚvodní mítink mostecké sezóny hostil dva jedničkové dostihy - jednu z předzkoušek derby Memoriál dr. Frankenbergera - Cenu statutárního města Teplice a Memoriál Vlastimila Smolíka, který se i letos běžel jako Cena první dámy České republiky - Jarní cena města Mostu. V obou utrpěli favorité porážku, ale zatímco triumf Omnibuse mezi staršími nebyl velkým překvapením, porážka tříletého Bathyrhona od Little Rakti ano.

Monsunův výborně odchovaný syn Bathyrhon nadchl v minulém startu a do Memoriálu dr. Frankenbergera odskakoval jako desetinový favorit. Tentokrát jej ale ž. Lukášek držel oproti předchozímu startu v koních a dostih zřejmě sloužil především jako ladění taktiky pro významnější zkoušky. S premiérou ale hřebec nevykazoval velkou dávku spokojenosti, čímž se otevřela cesta k triumfu dosud nezvítězivšího Little Rakti (Rakti) v péči Heleny Vocáskové ze stáje Stanislava Chudáčka, který Bathythona o dvě délky porazil. Třetí doběhl další Šavujevův svěřenec Absolyut, čtvrtý Feraclos.

Žokej Jan Rája, který byl v sedle Little Raktiho, si jedničkový úspěch zopakoval hned v následujícím dostihu, kde s šestiletým Omnibusem (Da Xian) ze stáje Zdeňka Kavky jistě zdolal ruského odchovance Selima (Caitano). Třetí doběhl Brutal Rocco, na favoriovaného My Afantou zbylo čtvrté místo. Nedařilo se posledním dvěma vítězkám Oaks Orphan a Merlyp, které obsadily sedmé, respektive desáté (poslední) místo.

V trojkové Ceně Rádia Blaník vítězný Sheby Jail st stal druhý vítězným potomkem plemeníka Stormy Jaila (Stormy Atlantic), otce šampióna Renny Strom, Rosensturmova dcera Samanthine v trojkovém handicapu získala již své druhé letošní vítězství a druhý triumf sezóny 2013 slavil i devítiletý Mr Dario v závěrečné ceně IV. kategorie. 

  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking