talaaTrochu nečekaného, ale o to výraznějšího vítěze měl dnešní druhý klasický dostih sezóny Velká jarní cena holdingu Rabbit CZ. V dostihu s miliónovou dotací se jistě s náskokem 1 1/4 délky prosadil zezadu a zvenčí jdoucí valach Talar (Whipper), dosud nezvítězivší tříletek stáje GM Electronic v sedle s žokejem Jiřím Chaloupkou. Velký úspěch slavil jeho trenér Václav Luka, jemuž půl hodiny předtím získala Ley Percy (Sir Percy) klasický úspěch na Slovensku v tamní Jarní ceně klisen.

Druhý doběhl v ČR debutující Mister Westminster (Hurricane Run), třetí bělouš White Motiv (Motivator), stájový kolega včerejšího vítěze Memoriálu dr. Frankenbergera Little Raktiho ze stáje Stanislava Chudáčka, jehož druhý zástupce Barateus uzavřel tabuli. Favorizovaný King of Marmalade doběhl osmý.  

Vítězný Talar je druhým českým klasickým vítězem po plemeníkovi Whipperovi (Miesque's Son), stejně jako jeho předchůdce, vítěz českého derby Roches Cross, pochází z kombinace Whiper x Danehill. Talar je z chovu Radka Šnábla, jehož Hřebčín Křenek zakoupil Talarovu matku Tashreefat na Tattersalls December Mares Sale v roce 2009 březí po Whipperovi za 8.000 gns. Cesta pozdějšího klasického vítěze do ČR ale nebyla přímočará, narodil se 11. května následujícího roku ještě v Anglii a byl nabídnut jako roček na Tattersalls December Yearling Sale v roce 2011 a až poté přišel do ČR. V loňském roce jednou vyběhl poté, co jej získal trenér Luka v rámci vyrovnání za dluhy hřebčína poté, co na Hřebčín Křenek podal společně s trenéry Filipem Neubergem a Jiřím Jandou návrh na insolvenční řízení, a následně hřebce prodal majitelům stáje GM Electronics.

Druhý jedničkový test dne Cena Mikrop Čebín a.s. (I.k., 1200 m, 140.000 Kč) potvrdila stále rostoucí formu čtyřletého Mikeshe (Majestic Missile) stáje Kelso Stables, který čtyřdélkovým triumfem nenechal nikoho na pochybách, kdo je aktuálně nejlepším sprinterem u nás. Druhý skončil Kendy (Ransom O'War), třetí veterán Lord Silvano (Silvano). Dvojková Cena Renomia a.s. na 1800 metrů pro koně českého chovu se stala kořistí ryzáka Win For Us a znamenala další úspěch plemeníka Egertona (Grrom Dancer).

Foto: Petr Guth, fotogalerie z nedělních dostihů

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking