Satra TomasÚspěšný dostihový víkend prožil Tomáš Šatra, který slavil  triumfy s klisnami. Sapsiree v šesti letech dokázala vyhrát v Mostě svůj první jedničkový dostih a výborný výkon podala o den později na pražském závodišti také další reprezentantka stáje Joly Anitschka. O obou klisnách jsme se pochopitelně chtěli dozvědět více.  A zeptali jsme také na Chardonney Tcheque.


Sapsiree zaběhla v Mostě výborně, doslova zaskočila favorizované koně. Jak moc jste jí před dostihem věřil?
Nebudu tvrdit, že jsem myslel, že vyhraje, ale s nějakým umístěním jsem počítal. Dráha v Mostě jí pasuje, podává tu maximální výkony. Její předešlý start v Karlových Varech byl ale dost špatný. Trošku nás tam zaskočila a také po dostihu špatně dýchala. Měla přicpaný jícen. Stála v boxe na pilinách, zatímco obvykle stojí na slámě. A také jí možná nesednul hlubší oblouk.  Těžko ale přesně říci, co nejvíce za jejím výpadkem ve Varech bylo.  A vlastně to naposledy nešlo v Karlových Varech ani Anitschce.

Nečeká už Sapsiree brzký odchod do chovu?
Pan majitel uvažuje o tom, že by ji prodal do chovu. Ale nebude to nic jednoduchého, nabízet ji do chovu v Česku. Sapsiree by ale měla ještě startovat, v nejbližším plánu je dostih na 1800 metrů v Karlových Varech.

Tříletá Anitschka včera vyhrála již potřetí v sezóně. S vyšší hmotností dokázala zvítězit nad nejbližším ze soupeřů o 4 délky. Zdá se, že by mohla být důstojnou nástupkyní Sapsiree…
To ano. Myslím, že Anitschka  ještě neřekla na dráze poslední slovo. Exteriérem je to moc pěkná klisna, narostlá a bezproblémová. Včera zvítězila lehce o 4 délky, takže jí asi handicaper naloží... Dvojkový dostih tu teď pro ni žádný není, tak asi bude muset jít Svatováclavskou cenu.

Delší dobu jsme neviděli na dráze Chardonney Tcheque a Honzika Chiperu. Jak to s nimi vypadá?
Honzik zchromnul a už u nás není, je u pana doktora Charváta ve Zbraslavicích. Jeho zdravotní problém mne mrzí, měl spoustu dostihů, které mohl běhat. Chardonney měl po derby-dni problém s naraženým kloubkem. Vynechali jsme proto Velkou cenu Prahy, ale pokud se nestane nic mimořádného, měl by startovat na Evropském poháru žokejů. (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net