Satra TomasVýtečný den prožil včera ve Velké Chuchli trenér Tomáš Šatra. Vyslal do dostihu tři svěřence a všichni vyhráli. V centru pozornosti byl hlavně tříletý Honzik Chipera stáje Dr. Charváta, který pod vedením ž. Havelkové vyhrál o 6 délek a dokonce je nyní spolufavoritem Českého derby.


Když jsem u vás byla v únoru ve stáji na předsezónním rozhovoru, Honzik Chipera ještě v tréninku  nebyl. Kdy k vám vlastně přišel do stáje?
Až začátkem března.  On se vlastně měnil s My Old Husbandem, který odjel do Francie a namísto něho přijel Honzik Chipera. Před příchodem k nám byl ještě asi měsíc u Filipa Neuberga. Honzik tři měsíce nepracoval, prodělal ve Francii vlásečnicovou zlomeninu v zadní noze. Musím ale říci, že na to, že tak dlouhou dobu netrénoval, vypadal výborně, svalovina mu vůbec nespadla. Takže to bylo pozitivní, byl v úžasné kondici.

Čekal jste, že Honzik Chipera vyhraje svůj debut tak snadno?
Šel slušnou práci s Chardonney Tcheque, takže jsem si myslel, že by měl vyhrát, ale nečekal jsem, že vyhraje tak snadno. Tím mě mile překvapil. Je to u nás ve stáji nejlepší tříletek.

Honzik Chipera
FOTO: Honzik Chipera pod vedením Martiny Havelkové proměnil svůj dostihový křest ve snadné vítězství

Kam by měly směřovat jeho další kroky?
Ještě o tom budeme mluvit s panem doktorem Charvátem. Já bych ho směřoval do Bratislavy na Velkou jarní cenu, ale samozřejmě čekám na vyjádření pana majitele.

Jaký je Honzik Chipera povahově? A co říkáte tomu, že je už spolufavoritem derby?
Je bezproblémový, není s ním problém při prácí, krmení ani při ošetřování. Ten nízký kurz na vítězství v derby je reakcí na včerejší běhání, ale já bych ho takhle nepřeceňoval, v tom dostihu nebyla velká konkurence. A samozřejmě ani distančně si zatím netroufám říci, jak to s ním bude. Může něco ukazovat v práci, ale pak to musí potvrdit na určité vzdálenosti v dostihu.

A kdy uvidíme na dráze Chardonney Tcheque?
Měl by zahájit sezónu Velkou květnovou cenou a pak by možná cestoval na dostih do Itálie. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking