Koplik ZdenoNa kulatých sedmdesát včera zaokrouhlil Zdeno Koplík počet vítězství svých svěřenců v jedničkových dostizích. Jeho jubilejní vítězství je ale o to cennější, že se jedná o úspěch v klasickém dostihu. Trenéra z Krabčic jsme den poté požádali o zhodnocení klasického dostihu i o další plány nejen s tříletými klisnami.Nejprve nejdůležitější otázka po dostihu  - jsou Najinska a Money For Danny v pořádku?Ano, vypadají v pořádku, i dobře sežraly krmení.

Jak nyní s odstupem necelého dne hodnotíte výkon obou klisen?
Najinska ukázala, že má na Francii, minule se dobře proběhla. Podle práce vypadala na tom lépe než před Memoriálem Rudolfa Deyla. Jsem rád, že vyhrála právě klasický dostih. Ten se opakovat nedá, na rozdíl od většiny jedničkových dostihů. Také potvrdila to, že nebyla jen raným koněm, ale že je to třídová klisna, která dospěla. Myslím, že by měla prostát i dva tisíce metrů. Má sice sestru, která běhala úspěšně kratší dostihy, ale to je úplně jiný typ koně.
A Money For Danney byla včera hodně hektická, musí byt schovaná a pak jít koncem. Radek si měl z jedničky udělat pozici a neměl jít ze špice, ale klisna se hnala dopředu a nedalo se nic dělat. Díval jsem se na výsledky a časy čtyřstovek, a tempo nijak nepřepískl.


Lukasek Najinska JCK

FOTO: Úspěch v Jarní ceně klisen znamená první klasické vítězství pro stáj DAR. Svého třetího vítězství v něm dosáhl žokej Tomáš Lukášek. Šampionka Najinska zvítězila počtvrté v kariéře 


Vaše další plány s oběma klisnami tedy směřují do Bratislavy?
Ano, za dva týdny by se měly obě zúčastnit slovenské Jarní ceny klisen.

Chystáte se s někým z koní do vzdálenějšího zahraničí?
Zatím ne, budeme běhat tady a chceme se zúčastnit Turf Gala na Slovensku.

Koho budete hlavně směřovat na Turf Gala?
Máme tam přihlášených spoustu koní, ale rozhodneme se až po klasikách, koho tam skutečně vyšleme.  Ještě zbývá dost času.

V březnu  jste výborně představili ve Francii dvouletého Yeatsona, který tam byl prodaný. Jak jsou na tom vaši ostatní dvouletí, půjde někdo v jeho šlépějích?
Dvouletých máme spoustu, některé i podobné výkonností Yeatsonovi, ale jeho cestou se nám zatím jít nechce. U dvouletých je to s výkony někdy jako na houpačce, takže na ně netlačíme. Ale během měsíce by mohl některý z nich vyběhnout.

Jak je nyní na tom čtvrtá z Memoriálu R. Deyla Blue Axara?
Blue Axara zítra od nás odjíždí. Je to veliká smůla, ono ráno ještě v pohodě pracovala a odpoledne se zavalila v boxe a zlomila si pánev. Mrzí mne to, byla by to elitní sprinterka, na tisíc metrů ji nechytla ani Najinska.

A slovo čerstvého klasického vítěze na závěr?
K tomu, aby byl trenér dobrý, musí mít kromě dobrých podmínek i dobrého koně a kolem sebe spolehlivý a kvalitní tým. A ten já okolo sebe opravdu mám a patří mu za to poděkování. (mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net