Satra TomasDruhý z Českého derby Honzik Chipera byl vysokým favoritem jednoho ze dvou nedělních karlovarských vrcholů. Nakonec nenalezl recept na poražení suverénního Hidden Flamea. Zajímalo nás proto, jak trenér Tomáš Šatra hodnotí hřebcův výkon a také jsme se zeptali na další program Chardonney Tcheque.


"Honzik neměl zrovna ideální průběh dostihu, Hidden Flame jim dost utekl a to se těžko dohání. A také nebyl v takové formě jako před derby, takže jeho výkon v dostihu nevidím nijak tragicky a důležité je, že zůstal v pořádku. Jeho dalším startem bude Saint Leger," svěřuje Tomáš Šatra.

Do posledního klasického dostihu má ale trenér hlášené i další dva koně, Okrinka a Duke of Beaumonta. "Leger poběží jen Honzik Chipera, ty dva další budeme škrtat. Okrinek má zdravotní problémy a bude vyřazován z tréninku."'

Honzik Chipera

Honzik Chipera se připravuje na start v Saint Legeru

Dalším esem ve stáji Tomáše Šatry je rovněž reprezentant barev stáje Dr. Charváta Chardonney Tcheque, letos neporažený ve třech startech.  "Rádi bychom ho poslali pro další start do Itálie, ale Milán zatím nemá vypsané propozice, takže čekáme, jaké budou. Ještě by teoreticky mohl běžet dvojkový dostih v Karlových Varech, ale raději bychom upřednostnili Itálii. A pak by měl Chardonney startovat ve Velké ceně Prahy." (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net