Koplik RadekStoprocentní úspěšnost vykázal žokej Radek Koplík v neděli v Karlových Varech. Jeho vítězství jsou o to cennější, že se jednalo o jedničkové dostihy. Navíc tím měl jezdec i dárek pro bratra Zdena, který oba koně trénuje a v sobotu měl narozeniny. S Radkem Koplíkem jsme si ale povídali nejen o karlovarských triumfech.


Radku, věřil jste před dostihy, že byste se mohl jak v Ceně města Karlovy Vary, tak i ve Velké ceně BBAG, vracet k cíli jako vítěz?
S Kendym jsem si docela věřil, ale u Hidden Flame jsem o tom nebyl přesvědčený. Je to moc dobrý kůň, myslím, že lepší kůň na tratě 1800 až 2000 metrů v Česku není, ale musí se mu chtít. Když ho to nebude bavit, nehne s ním nikdo. A taky jsem se trochu obával Honzika Chipery, ale po té pauze nešel tak dobře. Naštěstí tentokrát to Hidden Flame bavilo a bylo to bez problémů.  A byl jsem rád, že to byl i pěkný dárek pro bráchu k narozeninám, které měl den předtím.

S Kendym to ale nakonec bylo docela těsné vítězství…
Kendy je borec, on si jen hlídal soupeře vedle sebe. Je to vidět z videa, že se koukal doleva, aby nikoho nepustil před sebe. V Bratislavě to bylo jiné, tam ho předběhli lepší koně a ty už si hlídat nemohl. Mám radost, že se i tímto vítězstvím stal milionářem. Co tu už bylo koní pořízených za milion a více, a nevydělali ani 60 tisíc korun, nebo měli zdravotní problémy a jejich kariéra tím byla ovlivněna.

Poslední červencovou neděli jste jezdil v Meranu. S Ottimou jste skončil na konci pole, ale Mikamine vyhrála.
Byl to moc pěkný výlet. Ottima se šla rozběhat a z Mikamine jsem měl radost, ale je škoda, že od nás odešla, byla to užitečná klisna. Na druhou stranu tu ale pro ni dvojkové dostihy nebyly, a aby běhala třeba s Hidden Flame a Honzikem Chiperou a dobíhala okolo pátého místa, také nemělo smysl.

HiddenFlame KV

Suverénní vítězství Hidden Flamea  a ž. Radka Koplíka v Ceně města Karlovy Vary

Co vás v letošní sezóně nejvíce potěšilo a co nejvíce překvapilo?
Kromě karlovarských vítězství s Kendym a Hidden Flame to byl bratislavský Zlatý pohár, který jsem vyhrál se Saltanat. A nejvíce mě překvapilo právě vítězství s Hidden Flame v Ceně města Karlovy Vary. Překvapil mě stylem, jakým vyhrál. Když jsem přemýšlel o tom, že bychom mohli vyhrát, myslel jsem, že to bude po boji.  A ještě mě překvapil  a potěšil Win Front v Rakouském derby.

Třetí místo s Win Frontem v Rakousku bylo pro vás nečekané?
Ano, běhal po týdnu od Českého derby a nebyl jsem si jistý, jak prostojí trať. Byl jsem překvapený, s jakou silou šel a jak vše dobře zvládnul. Byla jen škoda, že jsme si nemohli dělat tempo sami, že na nás tlačil německý kůň od trenéra Hofera, a museli jsme jít hlava - hlava. Zřejmě  jsme mohli být ještě blíže k prvním dvěma koním. 

A váš cíl pro druhou polovinu sezóny?
Abych vyhrál ještě nějaké větší dostihy. Uspět v šampionátu by byl bonus navíc, ale nijak o něho zvlášť neusiluji.  A ještě bych si přál, aby se povedl nějaký pěkný výsledek s Dekatmie. Je to dobrá klisna, ale měla smůlu. Je přihlášená do Slovenského a Rakouského Oaks. A také bych byl spokojený, kdyby se povedlo nějaké vítězství s koněm od paní trenérky Staškové, pro kterou rád jezdím.  Jsem rád, že se dostávám na dobré koně a že máme v Krabčicích dobrý kolektiv. (mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net