LysaJan Palyza se svým týmem uspořádá zítra od 16:30 na závodišti v Lysé nad Labem již čtvrtý letošní dostihový den. Program tradičně obsahuje roviny, steeplechase a dostih přes proutěné překážky. Jedno ze dvou hlavních slov dostanou dvouletí koně. To druhé pak bude patřit tříletým a starším sprinterům.


V dostihu pro dvouleté koně třetí kategorie na 1300 metrů si většina koní odbude svůj dostihový křest. Mezi již startujícími koňmi měl smůlu Fejzbuk  (Ray Of Light), který ve Slušovicích ztratil svého jezdce, takže zatím nemohl nic odkrýt ze svých dostihových možností. Linngrid (Linngari) absolvovala dostihový křest v Bratislavě, kde doběhla čtvrtá asi osm délek za vítězem.

Stáj Stanislava Chudáčka má ale v dostihu ještě dalšího koně, Linngara (Linngari), kterého povede stájová jednička Jan Rája. Solidní debut představovaný pátým místem v Mostě při Oaks-mítinku má na svém kontě Murasaki Lady (Rol´Over Beethoven), která také nebyla v cíli moc daleko od vítěze. V dostihu jsou rovněž dva zástoupci polské stáje pana Vocetky, Jariko (Grand Presidium) a  Circa (Aramus). Překvapit ale může i kdokoliv další z dosud nestartujících juniorů.

Handicapový dostih třetí kategorie na trati 1300 metrů změří síly deseti koní. Z nich vyhlíží nejnebezpečněji čtveřice koní. Tulum (King´s Best) si i v devíti letech drží vysokou výkonnost a hmostnost 60 kilogramy pro něho není problémem. Klisně Clasa Cafe (Tiger Cafe) menší závodiště svědčí, ostatně nedávno zvítězila v Benešově, a počátkem července na dráze v Lysé nad Labem doběhla druhá.

Rabbit Kyllachy (Kyllachy) si přiváží do Lysé rovněž dobrou formu - v Karlových Varech před týdnem zvítězila a dobíhá pravidelně na místě. Počítat je třeba i s Wladanem (Bully Pulpit), který na zdejší dráze zvítězil před dvěma roky  a minule v Karlových Varech s nejvyšší hmotností v poli zaostal o 3 a půl déky za vítěznou Rabbit Kyllachy, která nesla o 3,5 kilogramy méně. Zamíchat předním pořadím v cíli ale může i Platba (Bully Pulpit), která své zatím jediné vítězstvé získala před rokem na zdejší dráze a na stejné délce trati. (mze)

Sázkové kurzy Betino na 5. dostih pro dvouleté koně:
2,25:1 - Linngrid
2,5:1 - Linngar
4:1 - Murasaki Lady
5:1 - Ella, Sumatra
5,5:1 - Orion House
8:1 - Jariko
10:1 - Circa
12:1 - Fejzbuk, Ladislav
30:1 - Fr Acces

Sázkové kurzy Betino na 6. dostih:
2,75:1 - Wladan, Rabbit Kyllachy
4,5:1 - Tulum, Clasa Fe
6:1 - Platba, Fur Coat, Quaff
8:1 - Reggie, Danubit
10:1 - Traffic Tour

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net