Satra TomasJeden z nejzkušenějších a nejúspěšnějších trenérů rovinových koní Tomáš Šatra se v současnosti potýká s nedostatkem koní v přípravě. Po odchodu několika koní JUDr. Jiřího Charváta mu tak nyní zbývá ve stáji na závodišti ve Velké Chuchli pouhá pětice koní.


"V tuto chvíli mám ve stáji jen pět koní a musel jsem tedy propustit Martinu Havelkovou," říká Tomáš Šatra, pro kterého byla letošní sezóna úspěšná a bohatá na pěkné výsledky ve významných dostizích. "Zůstali mi koně stáje Joly, tedy Sapsiree, Tycho Brahe a Tautou Montjeu. Ta sice byla pro mě zklamáním, ale doufám, že příští rok může být lepší. Honzik Chipera odjel před asi týdnem do Francie k trenéru Lefebvremu, a tak mi tu zůstal z koní pana doktora Charváta Chardonney Tcheque, dvouletý syn Blue Corala Jean Valjean byl vykastrovaný a snad by se měla později vrátit do tréninku Blue Coralova dcera. Stál jsem o to, aby zůstal Duke of Beaumont, od kterého jsem si sliboval více a až vlastně při posledním startu v Mostě něco ukázal, ale pan doktor se rozhodl ho poslat na překážky."

HonzikChipera Pardubice

Tříletý Honzik Chipera získal zvítězil pod vedením Tomáše Šatry v jedničkových Ceně mílařů (viz foto) a Memoriálu Dr. Frankenbergera, a druhé místo získal v Českém derby a Ceně města Karlovy Vary

A jak hodnotí trenér svou 44. dostihovou sezónu, ve které jeho svěřenci dosáhli 13 vítězství, včetně čtyř jedničkových a také vítězství v Itálii? "Určitě do nebyla špatná sezóna. Chardonney Tcheque vyhrál tři dostihy a bohužel se opakovala situace z loňského roku, kdy měl výpadek ve Velké ceně Prahy, vrcholnou formu si nepodržel celou sezónu. Ale je v pořádku a věřím, že v příští sezóně se opět předvede. Z poslední doby mi udělal radost dvěma vítězstvími Tycho Brahe. Také Sapsiree měla slušnou sezónu a cením si jejího druhého místa 19. října v Ebreichsdorfu. To bylo dobré běhání, porazila Beryasku a Iceni Girl. A samozřejmě nemůžu zapomenout na výsledky Honzika Chipery, který se rozloučil se svou kariérou v Česku vítězstvím v Ceně mílařů." (mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net