Satra TomasDalší velmi úspěšný dostihový víkend prožil Tomáš Šatra, jeho svěřenci ovládli jedničkové  dostihy v Mostě a v Praze. Zatímco Honzik Chipera potvrdil naděje v něj vkládané a dominoval nad tříletými koňmi ve „Frankenbergerovi“, Chardonney Tcheque v neděli poměrně snadno obhájil vítězství ve Velké květnové ceně.


Nejdůležitější otázka den poté - jsou Honzik Chipera a Chardonney Tcheque po dostihu v pořádku?
Ano, vypadají oba dobře.

Honzik Chipera dominoval nad potencionálními derbysty v mosteckém Memoriálu Dr. Frankenbergera. Přepodkládám, že jste s jeho výkonem hodně spokojený?
Ano, šel velmi dobře. V dostihu bylo několik výborných koní. Problém měl trochu na začátku dostihu, kdy nechtěl jít do koní, ale na druhé straně do kopečka se dostal mezi koně a pak již to bylo bezproblémové.  A myslím si, že s vytrvaleckou tratí nebude mít problémy.

Handicaper ocenil Honzika za jeho výkon 88 kilogramy. Půjdete s ním tedy rovnou už na start Českého derby? 
Já myslím, že by toto ohodnocení mělo na derby stačit, takže Velkou červnovou asi vynecháme.

IMG 5517 chtch


Chardonney Tcheque podal v neděli taky výborný výkon, předpokládám, že u něj jste nemohl nepomýšlet na vítězství?
Chardonney dobře pracoval, takže jsme si dělali na vítězství velké šance. A proti loňskému ročníku dostihu bylo i méně početné pole. Jeho letošní vítězství bylo mnohem lehčí než to loňské.

A kam ho budete dále směřovat?
V úvahu připadá Itálie, ale o derby-dni je také mílový dostih. Takže pokud by nejel Chardonney do Itálie, bude startovat při derby-mítinku. Ještě o tom ale budeme s panem majitelem mluvit.

Sapsiree zahájila počátkem května sezónu čtvrtým mástem v Listed Itálii, budete s ní v této cestě pokračovat?
Sapsiree budu dohlašovat na neděli do dvojkového dostihu klisen, který loni vyhrála. Ponese sice nejvyšší hmotnost, ale chceme ji tam poslat. Bohužel úplně dobře nesnesla cestu do Itálie. Přes den v Meranu, kde pak nocovala, byla neklidná. Určitě by se ještě měla někdy do Itálie podívat, ale bylo by lepší, aby jela ještě s nějakou klisnou nebo valachem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net