Koplik ZdenoTři koně stáje DAR a tedy svěřenci trenéra Zdeno Koplíka se měli objevit v průběhu neděle a pondělí na francouzských drahách. Nakonec ale jede do země galského kohouta jen dvouletá Najinska. Na plány nejen okolo jejího startu jsme se proto zeptali trenéra Koplíka.


"Hidden Flame by musel běhat proti francouzským derbystům, a tak ho raději pošleme příští sobotu do Pardubic, do Ceny mílařů," vysvětluje Zdeno Koplík. "Mikamine byla bohužel z dostihu ve Strasbourgu vyeliminována, čímž se změnily naše plány na cestu. Vyjedeme tedy někdy v sobotu odpoledne a v neděli se podíváme na Arc-mítink. V pondělí pak čeká Najinskou dostih v Chantilly".

Co se týče samotného výkonu Najinské v Listed Prix Herod proti osmi soupeřům, zůstává Zdeno Koplík nohama na zemi. "Běháme Listed a je ověřené, že koně v českém tréninku se spíše prosazují v dostizích kategorie F nebo prodejkách... Bude to tedy zkouška ohněm, ale chceme to zkusit. Najinska už zchlupatěla, před dvěma týdny proces línání dokončila. Poslední práci šla slušně. Jsem ve velkém očekávání, co proti francouzským soupeřům předvede, chceme mít srovnání. Samozřejmě bychom chtěli dosáhnout co nejlepšího výsledku."

Najinskou povede v Listed její stálý jezdec Tomáš Lukášek. "Jsem toho názoru, že je nejlepší, když našeho koně ve Francii jezdí naši žokejové, a zvláště ti, co koně dobře znají. Naši jezdci koně dotlačí až do cíle. Francouzi často v dostihu koně pak ke konci dostihu nechají být, když nemají na vítězství nebo přední umístění. Šetří koně na další start, který může být třeba za týden." (mze)

  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking