Luka vaclav jrHlavní slovo budou mít tuto neděli v Praze tříleté a starší klisny, které poměří síly v mílové Ceně Tuchler. Kromě obhájkyně vítězství Sapsiree je v poli také pátá z Jarní ceny klisen Maruschka, kterou vyšle do dostihu trenér Ing. Václav Luka. Jak moc ryzce věří?


"Maruschka ještě není na vrcholu, ale lepší se, každým startem jde nahoru," říká Václav Luka. "Samozřejmě je otázkou, jak se srovná s dobrými staršími klisnami. Je tam Sapsiree, která se rozběhala v Miláně, ale i Medula, Old Story nebo Tapdance, která také jde nahoru. Je to vlastně první letošní porovnání sil mezi tříletými a staršími klisnami. Maruschce by měla pomoci váha, sedm kilo by mělo být znát. Samozřejmě, že jdeme do dostihu s určitými šancemi. Budu spokojený, pokud Maruschka bude do třetího místa v dobrém výkonu a pokud ji porazí dobré klisny. Na přihláškách nevypadal dostih moc dobře, ale podle startovní listiny bychom mohli vidět zajímavý dostih."

Klisnou, která toho ze všech startujících nejvíce dokázala, je loňská vítězka dostihu Sapsiree (Rock of Gibraltar), loni umístěná ve třech Oaks. Maruschce poskytuje na startu výhodu 9 kilogramů. Kvalitní klisnou určitě také je Medula (Rakti), která zatím běhala nejvýše ve třetí kategorii, ale má na svém kontě již šest vítězství a z toho dvě na proutěných překážkách. Neustále se zlepšuje také polosestra Trinity Tapdance (Lando), která se v dostizích druhé kategorie pravidelně umísťuje.

Spolehlivá je také Old Story (Acces to Java), která ale poprvé vstupuje do dostihu druhé kategorie. To samé platí i o Novellette (Athaarth). Ta sice při svém letošním debutu doběhla sedmá, ale za dobrými koňmi, kteří byli méně zatížení. Za ní ještě doběhla další účastnice dostihu Atestace (Bully Pulpit).

Z pěti tříletých klisen výkonnostně vyčnívá již zmíněná Maruschka. Jarní cenu klisen absolvovaly ale i Cold As Ice (Solo Blanco) a Bajadéra. Prvně jmenovaná svěřenkyně trenérky Pejškové na Maruschku v cíli ztrácela pět délek, zatímco Bajadéra (Bear King) docválala do cíle s mnohem větším odstupem. Zvědavi budeme na výkon dcery skvělé Vadeony Vadety (Saddex), která vstupuje do sezóny. Izynka (Look Honey) se chystá ke svému třetímu životnímu startu a jejím maximem je zatím umístění ve čtyřkách. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Cenu Tuchler:

1,8:1 - Sapsiree
3:1 - Maruschka
4,5:1 - Tapdance
7:1 - Old Story, Medula
8:1 - Cold As Ice, Novelette
10:1 - Bajadera
12:1 - Vadeta, Atestace
14:1 - Izynka 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net