Satra TomasTrenér Tomáš Šatra vysílá koně do obou pražských Velkých cen. Jedním z nich je v posledních třech startech (a vlastně letos) neporažený Chardonney Tcheque, který půjde do Velké ceny Prahy po tříměsíční přestávce.  Zeptali jsme se proto, jak je hvězdný mílař na tom před důležitým dostihem. A zmíníme se i o Sapsiree a Honzikovi Chiperovi.


"Chardonney Tcheque neměl žádný zdravotní problém, jen jsme mu nějak nemohli najít vhodný dostih. Chtěli jsme do Itálie, ale nic jsme nevybrali,"
říká Tomáš Šatra. "Bude tedy běhat Velkou cenu Prahu, ale podle práce to vypadá, že už není v takové formě, jako byl na jaře.  Bylo tomu tak i loni, kdy ve Velké ceně Prahy skončil až sedmý. Takže směřem k nedělnímu dostihu nehledím s nějakým velkým optimismem."

Druhým svěřencem trenéra Šatry, který se popasuje v neděli s těmi nejlepšími, je Sapsiree stáje Joly, naposledy osmá v Listed dostihu v Meranu.  Bude měřit síly s osmi soupeři ve Velké ceně českého turfu. "Sapsiree má těžký dostih, ale pan majitel si přál s ní startovat tady, jinak by neměla co běhat. Původně zvažoval i Most, ale tam poběží Lysyan, což by nebylo dobré, aby běhali v jednom dostihu proti sobě. Klisna je v pořádku, tak uvidíme, jak si poradí s konkurencí."

Při rozhovoru s trenérem Šatrou nemohu opomenout dalšího jedničkového reprezentanta barev stáje JUDr. Jiřího Charváta Honzika Chiperu, o kterém bylo po Saint Legeru slyšet, že by měl odjet do Francie. "Honzik je u nás a absolvoval zdravotní vyšetření, které neprokázaly žádný problém. Myslím, že trať 2800 metrů už byla na něho moc, tedy za hranicí jeho distančního optima. Pan doktor se zatím nevyjádřil, jestli odjede do Francie." (mze)

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking