zanrovka2Od roku 1995 neměl tuzemský šampionát překážkových trenérů jiné jméno na prvním místě než Josef Váňa. Před posledním dostihovým dnem v Kolesách vedla Helena Vocásková o jedno prvenství před mužem, který dokázal připravit deset vítězů Velké pardubické. Žádnému svěřenci Josefa Váni se dnes zvítězit nepodařilo, ale němčické tréninkové středisko bodovalo zásluhou tříleté Famous Valley.


Trenérka Vocásková se tak stala letos v tuzemsku nejúspěšnější v přípravě překážkových koní se 16 prvenstvími. Druhý Josef Váňa  má o dvě vítězství méně a třetím v šampionátu je s 11 výhrami Pavel Tůma. Dlužno ale dodat, že Josef Váňa má letos v přípravě více koní pro zahraniční starty než tomu bylo dříve. V Itálii se jeho svěřencům daří výtečně a se 37 prvenstvími vede s velkým náskokem zdejší šampionát trenérů (druhý Raffaele Romano má aktuálně 22 prvenství a trenér Bianco je se 20 výhrami na průběžném třetím místě).

Zakončení letošní překážkové sezóny v Kolesách potvrdilo na trůnu překážkových jezdců žokeje Marcela Nováka, který ukončil sezónu doublem a celkem nasbíral 25 prvenství. Druhý Sertash Ferhanov zaznamenal letos 16 vítězství a na třetí místo v šampionátu se dvěma vítězstvími v Kolesách dostal Josef Bartoš (celkem 11 vítězství).

O šampionátu majitelů na překážkách rozhodla jako vždy dotace Velké pardubické. Nejúspěšnějším majitelem (2,176 mil. Kč) je DS Paragan mající jen jednoho koně. A tím není nikdo jiný, než hrdina Velké pardubické No Time To Lose (Authorized). Třináct vítězství zaznamenali překážkoví zástupci stáje Dr. Charvát (1,2728 mil. Kč), která skončila na druhé příčce. A výsledek 1,1 mil. Kč stačil k zisku třetího místa francouzské stáji Rasquired Arnaud, jejíž koně u nás startovali dvakrát. Jedním z nich byl druhý ve Velké pardubické Urgent de Gregaine (Truth or Dare). (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net