pardubiceDostihový mítink „Den se společností .A.S.A.“ nabídl devítku dostihů, z nichž hned dva měly skutečně hvězdné obsazení. Cross country Peruána nabízela souboj vítězů posledních ročníků Velké pardubické Tiumena a Orphee des Blins, kvalifikace na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou pak byla plná očekávání, zda kvalifikační přeborník Trezor promění svůj čtvrtý start ve čtvrté vítězství.


V hlavním dostihu dne, III. kvalifikaci na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, se na start postavilo 14 koní, mezi nimi i Lingarry (Lukáš Matuský), která do cíle kvalifikačního dostihu sice došla už v červnu, ale její kvalifikace nakonec nebyla uznána. Bohužel se jí nedařilo ani nyní, byla zadržena. Naopak v počátku dostihu zářil Bremen Plan (ž. Marek Stromský), u kterého se ještě květnu uvažovalo o konci kariéry. Dokázal ale svým výkonem přesvědčit a diváci ho tak viděli i tentokrát. Dlouhou dobu se držel na špici pole následován především Budapestem s Dušanem Andrésem a také pozdějším vítězem Trezorem s Josefem Bartošem. Nakonec ale musel být zastaven. Trezor se při točení do cílové roviny posunul dopředu a skvělým finišem zvítězil. Cestu ke čtvrtému kvalifikačnímu vítězství mu chtěli ztížit Broker s žokejem Thomasem Boyerem a Budapest, kteří s ním v cílové rovince svedli vyrovnaný souboj. Trezora tentokrát vedl žokej Josef Bartoš, který se do jeho sedla posadí zřejmě i při Velké pardubické. K Trezorovi se vrací po čtyřech letech. „Josefa Bartoše jsem chtěla už dlouho,“ přiznala po dostihu Trezorova trenérka Hana Kabelková. Trezorovo vítězství a jeho nástup na travnatém oválu pak okomentovala stručnými slovy: „Trezor podřadil a nebylo co řešit.“ Překvapením bylo druhé místo Brokera, a to i pro trenéra Grzegorze Wroblewskeho. Naopak zklamání zažíval trenér Josef Váňa. Od Budapeste očekával lepší výkon než třetí místo, úplně zklamal Zarif, který dokončil jako poslední.

Do cíle došlo osm koní v pořadí Trezor, Broker, Budapest, Kasim, Marinus, Sauron, Čmaňa a Zarif, zadrženi byli Bremen Plan, Lingarry, Nikan a Mr Yocker, po pádu skončili Cantridara a Cim. Do 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se nově kvalifikovali Broker, Kasim, Sauron a Zarif.

Druhým „tahákem“ srpnového dostihového mítinku byla Cross country Peruána. Své síly tu měli poměřit vítězka loňské Velké pardubické Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem a trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen s Josefem Váňou starším. Startovní listinu doplňovalo dalších deset koní. Orphee des Blins zopakovala taktiku z Velké pardubické, když šla dopředu hned v úvodu dostihu a v čele vydržela až do vítězného konce. Druhý favorit dostihu Tiumen ale skončil předčasně na Velkém anglickém skoku. Josef Váňa zůstal po pádu chvíli ležet, ale pak se za potlesku tribun zvedl a odešel do stájí. „Jsem v pohodě,“ uklidňoval Josef Váňa.

Úspěšný byl den pro žokeje Marcela Nováka, který dokázal na pardubické dráze zvítězit třikrát. Poprvé ve druhém dostihu dne s klisnou Fantaghiro, podruhé hned v dostihu následujícím s hnědým valachem Rendez Vous a pak i v dostihu pátém, kdy do cíle dovedl hnědého valacha jménem Kindly Boy. Dvě vítězství zaznamenal žokej Dušan Andrés, kterému se zadařilo v prvním a osmém dostihu nejprve s Little Rakti a pak s Čárirayem. Po jednom vítězství mají žokejové Marek Stromský, Jan Faltejsek a Josef Bartoš. V závěrečném bumperu zvítězil Matej Rigo.

Záznam mítinku z České televize.

Výsledky:

Cena proutěnkářů
Proutěné překážky – III. kategorie – 3200 metrů
Little Rakti (ž. Dušan Andrés), Stingirl (ž. Jaroslav Myška), Big Mago (ž. Josef Váňa ml.), Exotic Valley (Michal Kubík), Malhart (Jakub Kocman)

Cena Dostihového klubu
Steeplechase cross country – III. kategorie – 3900 metrů
Fanthaghiro (ž. Marcel Novák), Letní Láska (ž. Josef Váňa ml.), Akada (ž. Josef Bartoš), Rosi (Michal Kubík), Hallandale (ž. Niklas Lovén)

Cena podporovaná firmou Karel Hainz
Steeplechase cross country – IV. kategorie – 4000 metrů
Rendez Vous (ž. Marcel Novák), Mr. Louise (ž. Pavel Kašný), Tarant (ž. Marek Stromský), Taras (ž. Dušan Andrés), Libertin (ž. Josef Bartoš)

Cena společnosti MORAVOL
Steeplechase cross country – IV. kategorie – 4100 metrů
Jam Taki (ž. Marek Stromský), Universe of Gracie (ž. Jan Faltejsek), Peintre Abstrait (Lukáš Matuský), Tammy´n Classy (Jan Derych), Taquari (Michal Kubík)

Cena CHOVSERVIS, a.s. Hradec Králové
Steeplechase cross country – III. kategorie – 4200 metrů
Kindly Boy (ž. Marcel Novák), Thallium (ž. Josef Váňa ml.), Lorain (ž. Jaroslav Myška), Grizli (Josef Sovka), Gauner Danon (Lukáš Matuský)

Cross country Peruána
Steeplechase cross country – II. kategorie – 5200 metrů
Orphee des Blins (ž. Jan Faltejsek), Amaragon (ž. Jaroslav Myška), Borderland (ž. Marek Stromský), Nikas (ž. Dušan Andrés), Mlýn (ž. Marcel Novák)

Cena společnosti .A.S.A. – III. kvalifikace na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou
Steeplechase cross country – NL kat. – 5800 metrů
Trezor (ž. Josef Bartoš), Broker (ž. Thomas Boyer), Budapest (ž. Dušan Andrés), Kasim (ž. Marcel Novák), Marinus (ž. Michal Köhl)

Dostih na podporu turismu, sportu, hotelnictví a vína ve městě Pardubice
Steeplechase – III. kategorie – 3900 metrů
Čáriray (ž. Dušan Andrés), Endless Storm (Michal Kubík), Terebesz (ž. Marek Stromský), Manifestation (ž. Jaroslav Myška), Power Prize (ž. Marcel Novák)

Cena Dostihového spolku a.s.
Bumper – IV. kategorie – 3200 metrů
Vinno Veritas (Matej Rigo), Cudak (Adam Čmiel), Baracuda (Jan Derych), Lisa Mona (žk. Pavlína Filipová), Koffila Lady (am. Pavel Složil ml.)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net