Benesov2V neděli od 13:30 hod. se po dvou týdnech vrací dostihové dění na benešovské závodiště. Minulý mítink byl velmi úspěšný pro zdejšího trenéra Tomáše Hurta a tak není divu, že ve čtyřech ze šesti dostihů jsou jeho svěřenci sázkovou společností Betino pasováni do role favoritů nebo spolufavoritů dostihu.


Mezi pěti rovinovými dostihy a jednou steeplechase je hlavním magnetem dvoukilometrová Cena společnosti Charvát Group o 45.000 Kč. Do sedla favorizovaného Adiutanta (Montbard), který neprohrál kromě obdobného dostihu minule na domácí dráze ani předtím na Oaks-mítinku v Mostě, usedne žák Michal Mach. Dokonce třikrát už letos vyhrála Aduitantova tréninková partnerka a účastnice Oaks Nasia (Rhodesian Winner) v majetku paní Trachtové.


Do Benešova se vůbec poprvé ve své pět let trvající kariéře podívá Jazz Baron (Banyumanik), další vítěz z posledních dostihů v Mostě, jehož forma o prázdninách stoupla. Solidní výkon podal minule v Benešově také reprezentant stáje Meran Mack the Knife (Look Honey), kterému by měla pomoci nejnižší hmotnost v poli - žákyně Hlubučková pro účast v jeho sedle naváží jen 48,5 kilogramy. Hmotnostní úlevu využije taktéž Pepa Havel (Librettist) vedený žákyní Pavlínou Filipovou, rovněž nedávno umístěný na mostecké dráze. Promluvit do pořadí dostihu ale může i Yes Man (High Yield), před dvěma týdny na zdejší dráze druhý za Traffic Tourem.


O zítřejším mítinku se objeví v akci dokonce sedm vítězů z minulých benešovských dostihů. Kromě vítěze na překážkách Ready For Smile, který přihlášený nebyl, a již zmíněných Aduitanta a Nasie, kteří se potkají v hlavním dostihu, to jsou i Adela a Safija (tentokrát se také utkají ve společném dostihu), Traffic Tour,  Madam Desirable a Rabbit Sarah.


Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Charvát Group:

Adiutant - 2,5:1

Nasia, Mack the Knife - 3,5:1

Pepa Havel, Rabbit Diktator - 4:1

Jazz Baron, Yes Man - 5:1

Crespigny - 10:1

 

(mze)

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking