Nejvýznamnější sprint českého kalendáře, 95. Svatováclavská cena společnosti Sudop Brno, s.r.o. (I.k., 3+, 1200 m, 200.000 Kč), byl vrcholem dnešního mítinku v Conseq Parku ve Velké Chuchli. Na jeho start se postavilo 7 soupeřů, netradičně měli v poli nejvyšší zastoupení tříletí koně, kteří v počtu 4 tvořili většinu startovního pole.


Po startu šel do čela letos marně loňskou formu hledající Dashing Home (Dashing Blade), sledovaný letos třikrát v nižších kategoriích úspěšnou Anitschkou (Arcano) a slovenskou vítězkou Zlatého bičíku Rockfield Last (Frozen Power), blízko čela byla i premiantka bratislavských sprintů Efily (Slickly), naopak vítězství obhajující Dodybud (Soviet Star) a favorizovaný Nine Ou Four (Medicean) pole uzavírali. Do cílové rovinky zavedl pole Dashing Home, od kterého však záhy převzala vedení Anitschka a rychle si vytvořila náskok, který sice zvenčí silně finišující Nine Ou Four snažil zlikvidovat, náskok Anitschky byl ale dostatečný a udržela jej až do cíle. Zástupkyně stáje Joly ANITSCHKA, v jejímž sedle byl ž. Václav Janáček, je tři roky po Cut Me Loose dalším tříletým vítězem Svatováclavské ceny, teprve třetím v tomto tisíciletí. Trenér Tomáš Šatra slavil už pátý triumf v dostihu, poprvé připravil vítěze už před 44 lety.
Anitscha, kterou Christian Richner vydražil za říjnové dražbě ročků v Deauville za 16.000 euro, je dcerou plemeníka Arcano (Oasis Dream), jehož taktéž tříletý Just Glamorous 15 minut před triumfem Anitschky vyhrál Gr.3 Prix du Petit Couvert (Gr.3).

Téměř dvojnásobnou dotaci měl překážkový vrchol - 10. Zlatý pohár Elektrizace železnic a.s. (pp I.k., 4200 m, 360.000 Kč), ale nazývat proutěnky, zvláště takové, jaké byly dnes k vidění, hlavním dostihem se velmi zdráhám. V ostudně pomalém tempu, které však návštěvníkovi umožnilo, aby si během dostihu stihl koupit trdlo, něco k zapití a též absolvovat diskuzi nad smyslem překážkových dostihů na nejlepší rovinové dráze v zemi, utrpěl vítězství sedmiletý ADIUTANT (Montbard) stáje LorenzoWinfieldSyndicate s Jaroslavem Myškou v sedle před Subndarou a Silkem. Proutěnky dnes mítink i otevřely, na čtyřkovou Cenu společnosti Českomoravská železniční opravna s.r.o. (pp IV.k.,  4+, 3300 m, 60.000 Kč) byl přece jen lepší pohled a jisté pětidélkové vítězství si z ní podle očekávání odnesl loni v listed proutěnkách v Meranu vítězný SIGNUM (Arch), který se na dráhu vracel po roční pauze. Stejně jako Anitschka i Signum byl zakoupen na říjnové dražbě ročků v Deauville, kde jej Tomáš Janda vydražil za 27.000 euro.

V průběhu léta tréninkovou centrálu změnivší CHIQUITITA CHIC (Lilbourne Lad), za 4.000 euro jako ročka zakoupená hnědka stáje Vesiba, pro sebe jistě pod ž. Rájou rozhodla Cenu společnosti Signalbau, a.s. (hdcp III.k., 1400 m, 60.000 Kč) a zaznamenala první vítězství od svého vítězného loňského debutu.

Po třech měsících od červnového vítězství se znovu vítězně navrátil na dráhu čtyřletý valach stáje Alegres SINGAPORE SPICE (Sandwaki), trenéra Drlíka, který v sedle s poprvé vítězným žákem Davidem Liškou po boji vyhrál Cenu společnosti KK - provoz a opravy lokomotiv s.r.o. (hdcp IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč).

Trenér, chovatel i majitel v jedné osobě Ing. Pavel Vrba připravil tříletého ČARDU (Ray of Light - Čarokráska, Bin Shaddad) k zadrženému pětidélkovému vítězství v Ceně společnosti Chládek a Tintěra Pardubice, a.s. (hdcp V.k., 3+, 1800 m, 20.000 Kč).

Ani po osmé v řadě pětiletá PLAYMONA (Moonjaz - Play Station, Scater) stáje Zeas Staré Hradiště nezaváhala, a ač musela bojovat s debutujícím čtyřletým Arlingtonem (Fly To The Stars), i osmý start proměnila ve vítězství v Ceně společnosti AŽD Praha, s.r.o. (IV.k., 2800 m, 40.000 Kč), v níž nesla 64,5 kg, o 7,5 kilogramu více než druhý Arlington.  
  
V závěrečné Ceně společnosti Sudop Praha a.s. (IV.k., 3+, 2800 m, 40.000 Kč) získala první vítězství v kariéře čtyřletá SANTIN (Bushranger) stáje Strojírna Litvínov v sedle s ž. Korečkovou. (miv) 

 

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net