trip to rhodos foto Vytopilova HanaTři jedničkové dostihy dnes byly na programu mítinku v Pardubicích vedené Velkou cenou Pardubic podporovanou společností Charvát Group s.r.o. a ČSHPMDK (I.k., 2900 m, 3+, 330.000 Kč), někdejším pardubickým St. Legerem. V něm podal výborný výkon čtyřletý zástupce stáje sponzora dostihu Trip to Rhodos (Rail Link), který silným finišem ze zadních pozic obhájil loňské vítězství.

Druhé místo za Trip to Rhodos obsadil spolehlivý Sky Pilot (Dilshaan), který odkázal slovenského šampióna Atacka na třetí místo, zatímco čtvrtým potvrdila příslušnost k domácí špičce Sky Pilotova tréninková kolegyně Mikamine (Sholokhov).

Stáj Dr. Charváta se těšila ještě ze dvou vítězství včetně dalšího v jedničkové společnosti. Zasloužila se o ně hnědka French Quebec (Excellent Art) v Ceně mílařů (I.k., 1900 m, 3+, 320.000 Kč), kterou, stejně jako hlavní dostih sponzorovala stáj vítězky a ČSCHPMDK. Čtyřletou klisnu, která se tímto vítězstvím přehoupla přes hranici 1,5 miliónu zisku, poslal ž. Lukášek krátce před posledním obloukem do vedení, které French Quebec jistě udržela i před klasickým vítězem Talarem (Whipper) a slovenským Innovatorem (Refuse to Bend).

Ani Talarův trenér Václav Luka neodjel z Pardubic s prázdnou. Po dvou umístěních v posledních startech získala již čtvrté letošní vítězství čtyřletá Waka Laura (Windsor Knot) z Dostihové stáje Go, která v Ceně sprinterů (I.k., 3+, 1100 m, 320.000 Kč) s tradiční dvojicí sponzorů po tuhém boji o hlavu zdolala horkou favoritku maďarskou Alfkonu (Areion), třetí peníze bral Mikesh (Majestic Missile).

Dvojková Cena nadějí - Cena obranného průmyslu Pardubicka - Cena firem EXCALIBUR ARMY, RETIA & SVOS (2, 1750 M, 85.000 Kč) znamenala druhé vítězství v řadě pro Resulovova svěřence Le Conte Noir (Soldier of Fortune) stáje Ardaka Amirkulova, který porazil dvojici svěřenkyň trenérky Vocáskové Sinndarku (Clodovil) a Fujaru (Rail Link).

Úvodní proutěnky - Dostih amatérů společnosti Charvát Group s.r.o. (IV.k., 3200 m, 50.000 Kč) patřili letos poprvé vítězícímu Timbervi (Dashing Blade), který se po třech startech ve steeplechase vrátil na proutky, rovinová Cena společnosti Seed Service s.r.o. (IV.k., 1900 m, 35.000 Kč) přinesla taktéž první letošní triumf čtyřleté Medule (Rakti) ze stáje nejúspěšnějšího prodejce páteční dražby stáje Eglicovi a Kulhánkovi a v závěrečném bumperu Cena Dostihového spolku a.s. (IV.k., 3200 m, 30.000 Kč) uzavřel sobotní hattrick Dr. Charvát díky lehkému šestidélkovému vítězství čtyřletého Celadona (Sin Kiang), který zatím ve třech startech nenašel přemožitele.   

Televizní záznam mítinku.

  

             Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking