karlovy varyO středečním svátečním dnu mohou příznivci dostihů vyrazit na závodiště do Karlových Varů, kde je od 14 hodin připravený zajímavý program. Ten bude gradovat 35. Mercedes-Benz Cenou zimní královny s dvanáctkou adeptek na startu. Dobře je obsazený rovněž dvojkový dostih a na programu je i jedna steeplechase, kde bude na startu účastník dvou Velkých pardubických Gauner Danon.


Vrcholem středečního odpoledne je měření nejlepších dvouletých klisen, 35. Mercedes-Benz Cena zimní královny o 550 tisíc Kč. Mílová trať dostihu prověří síly 12 klisen, mezi kterými nechybí vládkyně ročníku Saša (Makfi) stáje Lascar. Druhou ze Simsonovy ceny a vítězku Ceny Masise povede šampion a čerstvý vítěz EJC 2016 Murzabaeyev. Její největší soupeřkou by měla být Tafilly (Red Rocks), která v polovině září v Bratislavě porazila Duke of Darhorse v Listed Velké ceně Baden- Baden. V dostihu ji opět povede Zdenko Šmida.

Zamíchat pořadím v cíli může také v jednom startu neporažená je Polyanta (Soldier Of Fortune), která je polosestrou třetí z Jarní ceny klisen a Ceny prezidenta republiky Pikardie. Vzhůru postupně kráčí Johanka (Pop Rock), která si v Mostě koncem srpna připsala premiérové vítězství. Lepší se také Golden Sarah (Durante Alighieri), která naposledy doběhla druhá v dostihu Fitminu. O necelou délku tehdy porazila další adeptku Ceny zimní královny Yes April (Next Desert), která rovněž předvedla progres.

Svěřenkyně Ing. Luky Solai (Pop Rock) startovala pouze v červnu, kdy dvakrát uzavřela tabulový doběh. Dvě umístění ze dvou startů má také na svém kontě Hessoesse (Cima de Triomphe), naposledy čtvrtá v dostihu v Mostě, který opanovala Johanka. Chica Querida (Frozen Power) má za sebou jediný start s umístěním a jedenkrát se umístila také Blue Coralova dcera Sexy Princess. Poslední z Ceny Masise Global Girl (Call Me Big) zatím o svých kvalitách nepřesvědčila, zatímco druhá z reprezentantek stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Van Winkle (Rip Van Winkle) má zatím jedinou dostihovou zkušenost bez umístění.

Osm koní změří síly v dostihu druhé kategorie na 2000 metrů,  v Ceně Jockey Clubu ČR. S nejvyšší aktuální formou přijedou vítězka Velké letní ceny z Mostu Sapsiree (Rock of Gibraltar) a čtvrtý z Velké ceny českého turfu Solar Eclipse (Montjeu), který se zdá být univerzální co se týče trati. Wicker Stone (Whipper) by mohl dokumentovat stoupající výkony koní z tréninkového střediska Újezd a velkým pojmem stále je Omnibus (Da Xian), jehož nejlepší letošní výsledek pochází právě z karlovarského závodiště.

Z koní, kteří zatím nemají zkušenosti z velkých dostihů, je zajímavý bělouš Dzinfizz (Rosenstrum), naposledy vítězný ve dvojkovém handicapu na 1800 metrů. V poli jsou také tři tříletí koně. Z nich toho zatím nejvíce ukázala pátá ze Slovenského Oaks Latigera (Egerton). Ivan Le Terrible (Lawman) se zúčastnil jako vodič Saint Legeru a jeho jediné vítězství se zrodilo ve trojkové společnosti. Approcaillis (New Approach) naznačil proti svému debutu na našich drahách zlepšení ve Velké letní ceně, když na šestém místě ztrácel na vítěznou a stejně zatíženou Sapsiree jen 4 délky. Může překvapit.

Jediným překážkovým dostihem je Cena statku Chyše na 3700 metrů. Dostihu čtvrté kategorie se mj. zúčastní Gauner Danon (Danon) stáje Meridian, který bude poprvé startovat pod trenérským vedením Štěpánky Myškové. Zkušenosti z pardubických kvalifikací má také Mlýn (Minds Music) a talent ukazuje polokrevný Canton, jehož matka je sestrou legendárního Cipíska.

Sázkové kurzy Betino na 35. Mercedes-Benz Cenu zimní královny:
2,3:1 - Saša
4,5:1 - Tafilly
5,5:1 - Polyanta
6:1 - Solai
7,77:1 - Chica Querida, Johanka
8:1 - Hessoesse
12:1 - Golden Sarah, Yes April
14:1 - Sexy Princess
16:1 - Global Girl
20:1 - Rabbit Van Winkle
(mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net