most2Potřetí během čtyř týdnů se otevřou zítra brány mosteckého závodiště koním a jezdcům. Již popatnácté se ve zdejším areálu odběhne tradiční Cena Jezdectví, tentokrát i pod názvem Cena společnosti Vršanská.

V dostihu, který tu v minulosti dokázal vyhrát třikrát Terssio a dvakrát Sammetsman, sice chybí obhájce loňského prvenství Just Fly, ale letošního ročníku se zúčastní třetí Merbela i druhý Almond Magic.

Na 1400 metrů dlouhé trati změří síly komorní pole sedmi koní, mezi kterými vyčnívají Pegas (Excellent Air) a Merbela (Bully Pulpit). Pegas má zatím na svém kontě jen jeden start na zdejším hipodromu – koncem loňského srpna tu velmi snadno opanoval Velkou letní cenu, kde tehdy za ním doběhli hvězdní Roches Cross, Chardonney Tcheque a Lysyan. Letos vstoupil do sezóny Pegas poutavě těsným třetím místem v Listed v Budapešti. Merbela letos zahájila sezónu výborným druhým místem za Mikeshem v Memoriálu J. Maška, ale ve Velké květnové na nejdelší trati, kterou ve svém životě běžela, doběhla ke konci pole. Ale návrat na oblíbenou trať a i předchozí úspěchy v Mostě jí dávají velkou šanci na boj o vítěztsví. Černým koněm dostihu by mohla být další svěřenkyně Václava Luky v dostihu, Waka Laura (Windsor Knot). Ta totiž minule v Mostě konečně převedla, co na dráze dokáže a zvítězila nad kvalitními soupeři. Druhý z loňského dostihu Almond Magic (Whipper) se svým tříletým výkonům zatím nedokázal letos přiblížit a teď má možnost v málo početném poli složit reparát.

Pojedenácté ve své kariéře se chystá do Mostu veterán pole Lord Silvano (Silvano). Jen v jednom případě tu nepřinesl svému majiteli Vojtěchu Martinovi dostihovou výhru a to se odehrálo v překážkovém dostihu, kdy byl v jeho průběhu zadržený. Dvě vítězství včetně loňské Severočeské ceny na zdejší dráze dokázal vybojovat Charhizard (Two-Twenty-Two). Poněkud záhadným koněm na startce je jediný tříletek v poli Cut Me Loose (Singspiel), který loni startoval ve své rodné zemi osmkrát a u nás při dvou startech zatím vytěžil deváté místo z Velké jarní ceny.

Zajímavostí mezi mosteckými dostihy je i možnost předloňské vítězky Oaks Orphan (Zafonium) poprvé od svého životního dostihu vyhrát. Svěřenkyně trenéra Votavy bude tentokrát startovat v dostihu třetí kategorie, Ceně společnosti Humeco, a je pochopitelně jeho favoritkou (2:1). Dvojková Cena společnosti Czech Coal na dvoukilometrové trati zase přivádí na start vítěze Michalova memoriálu a sedmého z Velké jarní ceny Rabbit Motivmana (Motivator), letos ve třech startech neporaženou Airfare (Fairlypi), debutujícího Desperada (Look Honey) a letos úspěšné  bělouše Bailanda (Groom Dancer) a Samanthine (Rosensturm).

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Vršanská – Cenu Jezdectví:

Pegas – 2:1
Merbela – 2,5:1
Lord Silvano – 4:1
Waka Laura – 5:1
Charhizard – 7:1
Cut Me Loose – 8:1
Almond Magic – 10:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking