WickerStone02Klid před bouří. Tak by se dal nazvat nedělní mítink v Conseq Parku ve Velké Chuchli, konaný 6 dní před nejbohatším středoevropským rovinovým mítinkem European Jockey's Cup. Vrcholem byl dvojkový mílový handicap Cena Znovíno Znojmo (II.k., 3+, 1600 m, 90.000 Kč).


V něm získal své první životní vítězství čtyřletý valach stáke Lokotrans WICKER STONE (Whipper), polobratr Gr.3 vítězky Walerie, Který jistě o 1 1/2 délky zdolal šestiletého Tropa (Bully Pulpit), třetí skončil Echo Rules (Aussie Rules).

WickerStone01
Wicker Stone trenéra Eduarda Kotába a stáje Lokotrans vítězí v nedělním hlavním dostihu

Úvod mítinku patřil dvouletým. V prvním dostihu, Ceně sektů Znovínu Znojmo (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč), se po boji se Sosonem (Authorized) silnou koncovkou prosadil podruhé startující TRIP TO SYDNEY (Sunday Break), polobratr Trip to Rhodose, zakoupený na loňské říjnové dražbě ročků v Deauville za 52.000 eur.

Dvouletí domácího chovu se představili v dalším díle Fitmin Cupu, který nesl název našeho serveru - v Ceně portálu Fitmin & TURF Magazín (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč). Svou vítěznou sérii s dvouletky vlastního chovu v ní prodloužila stáj DAR, jejíž TIALINE (Martaline - Tista, Anabaa) se navzdory startu z vnějšího boxu dostala brzy do čela a až do cíle před sebe nikoho nepustila. Druhá, 2 3/4 délky za vítězkou, doběhla Lacorana (Blue Coral) a třetím místem potvrdila výbornou formu dvouletků Allana Petrlíka Diredawa (Access to Java).

tialine2
Cenu našeho serveru s převahou získala Tialine stáje DAR, dcera klisny Tisty patřící k rodině Northern Dancerovy matky Natalmy

Chovatelské centrum Darhorse jistě potěšila i dvojice vítězů tamního plemeníka Bully Pulpita (Pulpit) - TWINKY (Bully Pulpit - Tassilie, Definite Article), mj. pravý bratr druhého z hlavního dostihu Tropa, která pro stáj Pěčín - Jelen vyhrála Cenu Suspro, s.r.o. (IV.k., 3+, 1200 m, 40.000 Kč) a spolehlivý WOBULL SE NOW (Bully Pulpit - Wotana, Areion) stáje Herman, odchovanec svého majitele, který v Ceně Relay (III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč) lehce o 4 délky zdolal dříve jedničkového Hyacinta a vyhrál svůj čtvrtý dostih z 12 startů, v nichž získal další 4 umístění.


Bully Pulpit získal několik titulů šampióna plemeíků podle počtu vítězů či vítězství, letos se ale zřejmě bude muset sklonit před již nežijícím Look Honeym (Sadler's Wells), jehož pětiletý syn IBAR (z Ibis, Rainbows for Life) stáje Mlékojedy zvítězil v Ceně Messenger (V.k., 3+, 1400 m, 20.000 Kč) a stal se Look Honeyho 11. vítězem letošní sezóny u nás. Look Honey, mající letos na dráze svůj poslední ročník tříletých, dostal ve své poslední sezóně nejlepší příležitost ze všech hřebců, kterou sice nedokázal přetavit v produkci dalších jedničkových vítězů jako byli Funny Valentine, Line Honey či Vinnah, ale jeho potomci zvláště v druhé části sezóny sbírají jedno vítězství za druhým a je jistě škoda, že Look Honey ukončil svou chovnou kariéru tak brzy. 

Look Honey aktuálně bojuje o pozici nejúspěšnějšího "českého" plemeníka v šampionátu s Egertonem (Groom Dancer), jehož kolekci vítězů v neděli rozšířila tříletá RHEEDIA (z Rozkošná, Perugino) z chovu Hřebčína Napajedla, která po boji o 3/4 délky vyhrála Cenu Evropského poháru žokejů 2015 (IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč). Kolekci nedělních vítězů českého chovu doplnil MARKER SUN (Mamool - Madina, General Assembly) z chovu Martina Váchy, který se v šesti letech dočkal prvního vítězství, když o 2 1/4 délky porazil Luska v Ceně vín řady Genus Regis (III.k., 3+, 1600 m, 60.000 Kč).

        
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net