slusovicePo více jak desetiměsíční pauze se v sobotu ve Slušovicích vrátil na dráhu pětiletý ALWAYS ON SUNDAY (Sunday Break), předloňský vítěz Saint Leger, který loni získal silně obsazený Zlatý pohár Rádia Impuls v Chuchli.  

 
Valach stáje Monte Negro nezaváhal, a jeden z dvojice hlavních dostihů, trojkovou Cenu Zlínského kraje (III.k., 3+, 2200 m, 45.000 Kč) jistě vyhrál, vedený ž. Vokálkovou, o 1 1/4 délky před Sebastianem (Security Risk).

Překvapení se nekonalo ani v Ceně společnosti D Plast (III.k., 3+, 1160 m, 45.000 Kč), v níž získal své již 11. vítězství start-cíl jdoucí desetiletý TULUM (King's Best) s am. Fabrisem, byť v závěru musel odrážet útok jiného bývalého jedničkového vítěze Aprilia (Balmont).

Nejlépe dotovaným dostihme dne byla úvodní Cena EBF (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč) pro dvouleté koně, kterou vládla dvojice RABBIT MAKFI (Makfi) a Black Bet (Dick Turpin), která se zbytku pole utekla o 5 délek. Vítězství získal Rabbit Makfi stáje Rabbit Trhový Štěpánov, která jej za 7.000 gns zakoupila na Tattersalls October Yearling Sale Book 2 v Newmarketu. V dostihu se poprvé představili dva potomci plemeníka Next Desert, přesněji jeho první potomci narození z hřebcova zdejšího působení. Solidně si vedl Darwin (z Desert Dusk, Barathea), který finišoval třetí, poražen jen dvojicí s předchozí dostihovou zkušeností.

Záznamy slušovických dostihů         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net