Zarijovy handicap dobehBěhem dnešního dne se na závodišti ve Velké Chuchli dařilo koním českého chovu, kteří dokázali v šesti z celkem osmi dostihů být v cíli první. Výjimkou byl ale hlavní dostih, Zářijový handicap, kde pod vedením ž. Jana Ráji dominoval svěřenec trenéra Filipa Neuberga Iraklin v majetku JUDr. Karin Luftmanové a porazil tak vysokou hmotnost nesoucí Benidiction. Trenér Haris nacházející se v Meranu ale měl určitě radost ze zprávy o úspěchu dvouletého Big Bena v dalším dostihu Fitmin Cupu. Jediným dvojnásobným vítězem mítinku dne se stal trenér Tomáš Váňa. 


Ve vrcholu dnešního mítinku, Zářijovém handicapu (3+, handicap II. kat., 1200 m, 90.000 Kč) nebyla o pěknou a strhující podívanou nouze. V dobře obsazeném dostihu bylo jedenáct vyrovnaných koní a tempa dostihu se chopila Like a Trinity (Makfi). Favorizovaná a hmotností 65,5 kg zatížená Benidiction (Zebedee) cválala okolo středu pole. V cílové rovině šla nejprve do vedení Anitschka (Arcano) a po ní převzal štafetu IRAKLIN (Foostepsinthesand). Zrychlení vzápětí předvedla také Benidiction. Iraklin pod vedením ž. Jana Ráji ale ještě přidal a nakonec zvítězil o délku a čtvrt před vítězkou Ceny Jezdectví. Pěkný závěr ukázala rovněž Manolla (Tiger Cafe), která odsunula o krk Anitschku na čtvrté místo. Poslední peníze získal nejméně zatížený kůň v poli Trinis (Bully Pulpit). Iraklin Stáje Karin - Neuberg letos zvítězil podruhé  a znovu na pražské dráze v dostihu druhé kategorie. Trenér Filip Neuberg přebíral čestnou cenu za vítězství svého svěřence letos potřetí a radost měl také žokej Jan Rája, který si připsal 14. prvenství do šampionátu.     

Třetí zářijové dostihové odpoledne ve Velké Chuchli otevřela Cena společnosti TMM (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč), kde dokázala potvrdit roli favoritky svěřenkyně trenéra Tomáše Váni SENSE OF DESTINY (Foxwedge - Stubborn Love, New Approach). Ta za asistence ž. Venduly Korečkové zařídila první vítězství pro druhý rok existující stáj DB Logistic. Hnědka dominovala o dvě a třičtrvtě délky před Cawokem (Tagula) a Anjellicem (Egerton), jenž byl k vidění v cíli dostihu poprvé. Žokej Vendula Korečková si tak připsala již 18. vítězství a bojuje o třetí místo v šampionátu. 

Zarijovy handicap cilovka
Souboj v cílové rovině o vítězství v hlavním dostihu

Další dostih celosezónního seriálu Fitmin Cupu pro dvouleté české odchovance, Cena Fitmin Lifetime Nutritional Programme (2l., III. kat., 1400 m, 60.000 Kč) byl poznamenaný nervozitou více koní na startu. Třináctihlavé pole koní pak bylo v lahovickém oblouku roztaženo do mnoha délek. O tempo se podstatnou část dostihu starala sestra včerejší vítězky ze Slušovic Giselle (Stormy Jail) Gilienne, která nakonec skončila na čtvrtém místě. V poslední fázi cílové roviny usilovali o vítězství tři koně, nakonec těsně stihl silným finišem naplnit úlohu favorita BIG BEN (Mikhail Glinka - Brittany, Mujahid) stáje Gold & Turf, kterého připravuje trenér Haris. Hřebec za podpory ž. Milana Zatloulala o krátkou hlavu porazil debutujícího Well Absolut (Pouvoir Absolu). Dvě délky za nimi skončila třetí Fantastic Last (Rol´over Beethoven). Trenér Tomáš Váňa dosáhl už 14. vítězství v české rovinové sezóně.

Velké překvapení se zrodilo v Ceně Kurýrní služby Messenger (3+, handicap VI. kat., 1400 m, 20.000 Kč), kde si dokázal připsat první životní vítězství letos dosud výsledkově nevýrazný APOPHIS (Nowogródek - Amarantha, Beccari) stáje Jitřenka rodiny Hulínských, která byla poprvé zaregistrována v letošní sezóně a toto je její první vítězství. Svěřenec trenéra Tomáše Váni, který se tak dostal na třetí místo v šampionátu, dominoval o třičtvrtě délky před rovněž zlepšeným Aidem (Golden Tirol). A dobrý výkon podala také tříletá Dark Alighieri (Durante Alighieri), která nesla nejvyšší hmotnost v poli 63,5 kg a útokem podél bariéry získala třetí peníze. Apophise dovedla vítězně do cíle ž. Kateřina Hlubučková, pro kterou  znamenal tento triumf nejen osmý zásah do černého v sezóně, ale také posun do první desítky v žebříčku jezdců na rovině. 

Zarijovy handicap dekor
Slavnostní dekorování vítězů Zářijového handicapu

Dobrá společnost se sešla na startu Ceny Suspro (3+,  III.kat., 1400 m, 60.000 Kč). Favoritem byl po srpnovém velmi dobrém výkonu v Mostě Let Fire (Planteur), který se po otevření dvířek boxů objevil na čele dostihu, ale zanedlouho se přes něho přehnal další tříletek v poli KISSI BOY (Bully Pulpit - Kissi Missi, Areion), v jehož sedle poprvé nebyl jeho chovatel žokej Jakub Pavlíček, který dnes jezdil v Ebreichsdorfu. Trenér Ing. Míček angažoval do jeho sedla Adama Floriana a ten diktoval tempo, které Kissi Boyovi vyhovovalo. Ve druhé polovině cílové roviny ještě zrychlil a dominoval o tři a půl délky před Let Firem. V boji o třetí dotované místo uspěl Tiggy Blue (Blue Coral) o nos před Alexandrem (Approve). Adam Florian je s 18 vítězstvími na třetí příčce v šampionátu.

Podruhé se vyhoupl do sedla matadora LAFRANCA (House Rules - Letní Duha, Rainbows For Life) stáje Team připravovaného trenérkou Alenou Škráškovou amatér Lukáš Charvát. Před dvěma týdny s ním skončil na pražské dráze těsně třetí, ale dnes si v Ceně Komerční banky (3+, handicap IV. kat.,1200 m, 40.000 Kč) už vzít vítězství  nenechal. Lafranco dominoval o více než délku před spolehlivým Lakarem (Tribal Instinct) a klisnou Katryen (Ryan). Trenérka Škrášková slaví letos druhé vítězství, stejně jako Lukáš Charvát.

napajedla lafranco

Dalším z koní, kteří se dnes na pražské dráze zbavili označení nezvítězivší, byl svěrenec trenérky Miroslavy Maršíčkové GOOD SIGN (Manduro). Tento odchovanec Valentina Bukhtoyarova hájí barvy stáje Jamax a v Ceně Vážnice (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 40.000 Kč) zvítězil za asistence žáka Davida Lišky lehce o tři délky před znovu druhou Dernierou (Canford Cliffs) a Cool Whiskey (One Cool Cat). David Liška tak navýšil počet letošních vítězství už na 25 a titulu žokeje se přiblížil na čtyři vítězství.

K včerejším dvěma prvenstvím ze Slušovic přidala další vítězství Martina Havelková na závěr dnešního pražského mítinku. Pod jejím vedením měla totiž v klubku bojujících koní nejlepší závěr v Ceně Paddocku (3+, handicap V. kat., 2400 m, 20.000 Kč) reprezentantka stáje Lokotrans Slovakia CZ RIVERSIDE (Fairlypi - Redmona, Dara Monarch), která dokázala vyhrát téměř po třech letech. Bělka za sebou o třičtvrtě délky zanechala dva tréninkové kolegy Artoria (Tiger Cafe) a Marker Suna (Mamool).

napajedla riverside

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net