sevcikVelmi smutná zpráva dnes přišla z Vlachovic. Ve věku 68 let zemřel majitel, trenér a především chovatel Ing. Miroslav Ševčík, jeden z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších chovatelů anglického plnokrevníka polistopadové éry, z jehož chovu vyšla celá řada šampiónů.


Chovu anglického plnokrevníka se začal věnovat už v době svého působení v JZD Vlachovice, kterému předsedal a které v době omezených možností importu kvalitních koní získalo pro svůj chov řadu významných posil jako byli například plemeníci Tamerino a Sectori. Tehdejší JZD mělo i úspěšnou dostihovou stáj, za kterou mj. běhala i Tauna, překážkový Kůň roku 1987 na Slovensku.

Na jaře roku 1990 se osamostatnil, nejprve se věnoval obchodování s koňmi, o tři roky později koupil farmu bývalého JZD, přikoupil a pronajal další pozemky a začal stavět chov, který se postupem času stal jedním z nejúspěšnějších v zemi. Nevěnoval se jen anglickým plnokrevníkům, ale právě ti jej proslavili nejvíc. Jedním z klíčových rozhodnutí, které mu pomohli k úspěšnému chovu, bylo zakoupení zmíněného Sectoriho (Secretariat) od původního JZD, který je podepsán pod velkou částí vlachovických odchovanců a na kterého vzpomínal téměř se slzami v očích. 

Z vlachovického chovu vyšla dlouhá řada výborných koní jako například vítězka Oaks Mary Lou (Beccari), šampiónky dvouletých klisen a vítězky zimní královny Divoká Šárka (Jape) a Divoká Orlice (Ray of Light), vítězky Ceny zimní královny, kterou vyhrála i další ze Ševčíkových úspěšných odchovankyň Abba (Sectori), zimní favorit Catapult (Big Walt), v pardubické zimní královně úspěšná Rozálka (Ray of Light), vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla Amerika (Sectori) či vynikající Demon Magic (Jape), dvojnásobný vítěz graded překážkových dostihů v Itálii nebo taktéž na překážkách úspěšná Tanečnice (Sectori).

Čest jeho památce!

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking