Opasan chodurI po definitivním uzavření startovní listiny 100. Českého derby zůstává jeho favoritem slovenský Opasan (French Navy). Hřebec, který v posledních třech startech nenašel přemožitele, zaujal především suverenitou obou letošních vítězství, která se odehrála v předzkouškách Derby - karlovarské Ceně Nadace města Karlovy Vary a chuchelském Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera. Nyní stojí před úkolem potvrdit ji i v samotném Derby.

 
"Má se dobře, je v klidu, jen ve středu jej čeká ještě jedna rychlejší práce," komentuje aktuální formu favorita Derby jeho trenér Jozef Chodúr, který by v neděli rád navázal na již 22 let starý triumf Temirkanova (In The Wings), zatím jediného na Slovensku trénovaného vítěze Českého derby po rozdělení republiky. Do Prahy se svým svěřencem vyrazí až v neděli ráno. "Cesta trvá jen tři a půl hodiny a doufám, že na dálnici nebude žádný zádrhel," plánuje.

Trenérovi moc radosti neudělalo druhé nejvyšší startovní číslo, ale nepředpokládá, že by to měl být velký problém. "Myslím, že se s tím Opasan vyrovná," věří. Vítěz dvou derby trialů se v neděli poprvé střetne s řadou koní, s nimiž se navzdory startu ve dvou trialech ještě nepotkal, a tak trenér zůstává opatrný co se týká prognóz. "Myslím, že na startovní listině je 5 nebo 6 koní, kteří mohou vyhrát. A já doufám, že ten náš k nim patří," dodává s úsměvem. Při otázce ze kterých soupeřů má největší respekt ale zůstává diplomatem. "V Derby chce uspět každý, všichni trenéři dělají co jde, aby uspěli. Někomu může jít forma nahoru, někomu dolů a všichni potřebujeme trochu štěstí," říká.

V čem ale má jasno je, že rozhodně nebude měnit osvědčenou taktiku a i v Derby lze očekávat, že Opasan půjde ze zadu. Obavy nemá ani ze stavu dráhy, navíc předpověď na nejbližší dny věští jak déšť, tak i slunce a tak není příliš pravděpodobný nějaký extrémní stav dráhy. "Pro nás by bylo ideální tak mezi 3,6 až 4, jako dvouletý běžel i na měkčí dráze a nevadilo mu to. Obecně mám pro své koně raději dráhu trochu měkčí než tvrdší," říká trenér, pro něhož by Opasanovo splnění sázkařských preferencí bylo největším úspěchem dosavadní trenérské kariéry. Zda ho dosáhne, to se dozvíme už za 6 dní. (miv)

Související článek: Jak z pohádky o pyšné princezně. Legal Right už zase na startce není, Renasi může do dostihu


Inzerce
Zazou winners    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net