JoganvilleTýden poté, co jejich tříletá Maverana zaskočila starší koně ve Velké letní ceně, se jiní tříletci ze stáje Evy Nieslanikové chystají zaskočit favority Českého derby. Derby atmosféru si stáj vyzkoušela poprvé loni s vlastním odchovancem Dalandim, který skončil na první nedotované pozici. Letos vyšle stáj dva koně a jistě věří, že alespoň jendomu se podaří dostat se nejen mezi ty, kteří z derby neodejdou s prázdnou. 

dres  JOGANVILLE (FR) 
Rajsaman - Jamboree (Peintre Celebre)
Majitel
: MUDr. Eva Nieslaniková
Chovatel: Franklin Finance s.a., Vidal E. Vidal S.
Trenér: Miroslav Nieslanik
Jezdec: ž. Jan Rája
Vývoj handicapu v ČR:  62,5 - 65,5 - 70,5 - 71,5/75 - 74,5, - 74

Kariéra:
Joganville byl zakoupen na říjnové dražbě ročků v Deauville, respektive těsně po ní jako "private sale" prostřednictvím Christiana Richnera za 3.000 €

Hřebec, který v neděli vyrazí z boxu s nejnižším startovním číslem, patří ke zkušenější části startovního pole - už absolvoval 8 startů. Byl poměrně často angažovaným dvouletkem, který debutoval již 1. června loňského roku pátým místem na 1200 metrů. Ve druhém startu na 1400 metrů ve Varech mu k vítězství chyběl již jen krk, navíc jeho přemožitelem byla pozdější šampiónka Fraga. Třetí start na 1600 metrů už proměnil ve vítězství. Poté finišoval pátý v Gerschově memoriálu a čtvrtý v Ceně zimního favorita.
Do letošní sezóny vstoupil druhým místem v Memoriálu prof. Michala (záznam), kde solidně finišoval u vnější bariéry a skončil druhý, 1 1/2 délky za Ratem. Jediným dostihem, ve kterém se neumístil, byla velmi rychlá Velká jarní cena (záznam), ve které skončil na osmém místě. Ve Velké červnové (záznam) naběhal dost metrů navíc při velkém progresu v posledním oblouku zvenčí, což jej zřejmě stálo dost sil, v cílové rovině ale dokázal vybojovat čtvrté místo.

Rodokmen:
Joganville je synem Rajsamana (Mendez), mílaře, jehož nejlepší potomci ale vesměs uměli na delších distancích než on včetně vítěze francouzského derby Brametot. Matka je dcerou vytrvalce Peintre Celebre, sama běhala na tratích 1800 - 2000 metrů. Joganville je jejím druhým potomkem, jeho pravá sestra Jort běhá ve Francii míle, ale získala jen jedno čtvrrté místo v prodejce. 

Resumé:
Joganville vypadá jako spolehlivý kůň, kterému by distance neměla dělat problém. Věřím, že v Derby zaběhne opět poctivý dostih a při lepším průběhu než ve Velké červnové může zabodovat, ale podle nás mu chybí více třídy, aby v silné konkurenci bojoval o více než o nízko dotované pozice.


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net