karlovy varyNedělní dostihový den na závodišti v Karlových Varech láká především dvěma dostihy. Ostřílení překážkáři na čele s Khalshanim a v Itálii úspěšným Big Magem změří síly v Poháru Josefa Váni Agrofert 2015. A v Ceně primátora Karlových Varů nastoupí proti tříleté Zamiře sedm výborných starších klisen.


400 tisíci korunami dotovaný Pohár Josefa Váni Agrofert 2015 vybojuje osm koní, mezi kterými je favoritem svěřenec Pavla Tůmy Khalshani (Kahyasi). Po Dušanu Andrésovi a Janu Faltejskovi usedne letos jako třetí jezdec do jeho sedla Lukáš Matuský. Bělouš Stáje Charvátová před měsícem suverénně dominoval ve čtyřkové crosscountry v Pardubicích a Pohár Josefa Váni dokázal vyhrát před dvěma roky. V loňském ročníku dostihu v Karlových Varech nestačil na Gejzira a Nikana. Trochu podceňovaným se jeví letošní trojnásobný vítěz siepi z Merana Big Mago (Dylan Thomas), který si vybral při svém posledním startu na italském závodišti smůlu.

Světlohorské tréninkové středisko vysílá do dostihu Strettona (House Rules), který sice letos startoval jen jednou, ale v jedničkové steeplechase mu utekl jen vítězný Luminator a svého dnešního soupeře Zeuse (Scater) trenéra Tomáše Váni porazil o délku a čtvrt. Oba zmínění koně aspirují na stupeň vítězů. 

Jaroslav Brečka přijede ze Slovenska s devítiletým So Fantasticem (Fantastic Light), loni druhým z Poháru Elektrizace železnic a letos vítězným v Bratislavě na rovině na trati 3300 metrů s jeho synem. Loňský trojnásobný vítěz na proutěných překážkách Sunshine of Gracie (Motivator) má za sebou přechod do světa steeplechase v již zmíněném dostihu, ve kterém zvítězil Luminator, a pátým místem úplně nenadchnul.

Khalsani
FOTO: Khalshani může v neděli v Karlových Varech získat svůj druhý Pohár Josefa Váni (na snímku při svém nedávném pardubickém triumfu s Janem Faltejskem)

Překvapit by ale mohl druhý svěřenec Josefa Váni v dostihu No Time To Lose (Authorized), který při svém jediném letošním startu dominoval ve trojkové steeplechase v Pardubicích a porazil Corbellina a Nikana. 

Velmi poutavě je obsazena dvojková Cena primátora Karlových Varů - Letní cena klisen. Jedinou statečnou tříletou klisnou na startu dvoukilometrového dostihu je šestá z Jarní ceny klisen Zamira (Look Honey), jejíž úloha obstát proti špičkovým starším klisnám je hodně těžká i při zvážení skutečnosti, že je hmotnostně zvýhodněna.  

I přestože, že už nesbírá vítězství jak v klasické sezóně, je potřeba stále počítat s Ley Percy (Sir Percy), která nedávno ve Velké ceně Slovenska doběhla sedmá a na jejím štítě zůstali mj. King Of Marmalade, Always on Sunday a Love Me. Velmi dobrou sezónu má letos Money For Danny (Azamour), která letos již dvakrát zvítězila včetně Ceny Nory Jeane pro klisny.

V tomto dostihu porazila o 2 a 3/4 délky další účastnici dostihu Sapsiree (Rock of Gibraltar), která se odškodnila o dva týdny později triumfem v dvojkovém klání na 1800 metrů. V případě, že bude moci podat svůj obvyklý výkon, je samozřejmě horkou kandidátkou na vítězství multišampionka Najinska (Areion). Trenér Petrlík ale před časem v rozhovoru zmínil klisniny problémy a tento start má ukázat, zda-li se je podařilo vyřešit.

Velmi spolehlivou klisnou ještě nedávno byla třetí z Velké dubnové ceny Dally Hit (Ad Valorem), a i přes poslední dva nevydařené starty je stále nutno s ní počítat. Trenér Michal Tajmr vrací po roce na dráhu třetí z Jarní ceny klisen a Oaks Lužnici (Kalanisi), která loni uměla hodně. Zdravotními problémy si rovněž prošla pátá z Českého derby Dekatmie (Hurricane Run), kterou nyní připravuje Stanislav Popelka a která naposledy startovala počátkem října.

Sedmichodový program na závodišti v Karlových Varech začíná v neděli ve 14:30 hod.


Sázkové kurzy Betino na Pohár Josefa Váni Agrofert
2015:

2,3:1 - Khalshani
4,5:1 - Stretton, So Fantastic
5:1 - Big Mago, Zeus
10:1 - No Time to Lose, Sunshine of Gracie

Sázkové kurzy Betino na Cenu primátora Karlových Varů - Letní cenu klisen:
3,5:1 - Money For Danny, Ley Percy
4:1 - Najinska
5,5:1 - Luznice, Sapsiree
6,5:1 - Dally Hit
10:1 - Zamira, Dekatmie
(zem)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net