LysaV pondělí již potřetí letos otevře své brány závodiště v Lysé nad Labem, kde bude vzhledem k parnému počasí odstartován první dostih až v 16:30 hod. Vrcholem mítinku bude Memoriál Evy Palyzové o 150.000 korun, kde se utká devět kvalitních pětiletých a starších steeplerů.


Jedním z nejstarších účastníků v poli je jedenáctiletý Kyshanty (Kyllachy), který byl loni druhý za suverénním Hawa Bali. Kyshanty letos doběhl druhý v handicapovém dostihu koncem května v Pardubicích, kde mu většina soupeřů "dávala váhu". Zdá se, že svá nejlepší léta již má za sebou.

Svůj dostihový křest absolvoval před pěti roky na zdejší dráze Pareto (Rainbows For Life), který byl loni desátý ve Velké pardubické a pro letošní ročník našeho největšího překážkového dostihu už má splněny kvalifikační podmínky sedmým místem v první kvalifikaci. Měl by určitě patřit k favoritům dostihu. Dalším koněm na startu hlavního dostihu, který dokázal přejít náročný kurs Velké, je Gauner Danon (Royal Dragon). Také on je již kvalifikovaný do jejího dalšího ročníku a kromě toho byl ještě pátý v Úvodní cross country Koroka.

Dvanáctiletý Ursan (Don Corleone) se vrací na zdejší závodiště po 14 měsících a mj. tu již byl první a druhý v Prvomájové steeplechase. Rychlostí stále stačí a tak i on může zamířit hodně vysoko.  Úspěch by nepřekvapil ani od Larizana (Jape), který je sice v nejlepší společnosti nováčkem, ale poslední tři starty na menších drahách neprohrál a vítězil rozdílem třídy.

Power Zarovi (Desert Prince) se loni dařilo v Mostě, kde třikrát zvítězil, a letos má na svém kontě jediný start ve čtyřkové crosscountry v Pardubicích, kde doběhl třetí. Porazil ho tehdy výrazně další účastník dostihu Liberty Son (MIesque´s Son), jehož zatím největším počinem je čtvrté místo ve Stříbrné trofeji.

Pareto
FOTO: Pareto a talentovaný žák Jakub Spáčil, sedmí z první kvalifikace na Velkou pardubickou, jsou favority Memoriálu Evy Palyzové

Posledním účastníkem dostihu je sedmiletý Báden (Bacar), který se v červnu vrátil na dráhu po dvou letech přestávky ve steeplechase páté kategorie. Je dosud nevítězný.

Program v Lysé nad Labem zahrnuje také dva dostihy třetí kategorie. V dostihu na 1300 metrů se utká 14 dvouletých koní, z nichž většina se chystá ke svému prvnímu dostihovému startu. V dostihu na 1700 metrů bude v sedmihlavém poli upřena pozoronost především k loňskému derbystovi Tannhauserovi, dále k letošnímu účastníkovi modré stuhy Mondego Bayovi (Egerton) a také ke klisně Auroře (Stormy Jail).

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Evy Palyzové:
3:1 - Pareto
4:1 - Ursan, Gauner Danon
5:1 - Kyshanty, Larizano, Power Zar
7:1 - Liberty Son
9:1 - Rabbit Librettist
20:1 - Baden
(mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking