LysaHlavní dostih včerejšího podvečerního mítinku v Lysé nad Labem - Memoriál Evy Palyzové CK MARTIN TOUR (I.k., 4600 m, 150.000 Kč) se stal kořistí devítiletého valacha stáje Meridian Gauner Danona (Royal Dragon), který se chopil aktivity poté, co vedoucí Báden skončil na zahrádkách, a v souboji s Larizanem o délku zvítězil. Pro svěřence trenéra Františka Holčáka zo bylo vůbec první překážkové vítězství.


Z rámcových dostihů zaujala dvě klání III. kategorie. V prvním, Ceně Ecolite (III.k., 3+, 1700 m, 45.000 Kč), se sice na startu sešlo jen 7 koní, ale byli mezi nimi dva jedničkoví vítězové, dva v jedničkách umístění koně i sériová vítězka dvojek Aurora. Podle očekávání se mezi nimi prosadil loňský vítěz Velké červnové ceny Tannhaeuser (Zafeen) stáje Englicovi, který se letos po téměř roční pauze vrátil v polovině dubna na dráhu sedmým místem ve Velké dubnové ceně, možnost po pádu penalit startovat v trojkách pro něj znamenala zisk druhého životního vítězství před tříletým Mondego Bay (Egerton).

Lysá hostila i dostih dvouletých - Cenu společnosti K4K HOLDING (III.k, 2, 1300 m, 45.000 Kč), v níž se o krk před Fantasy (Egerton) prosadil polský odchovanec King Artur (Belenus) z chovu u nás dobře známé rodiny Boberových a přinesl již 7. letošní vítězství trenéru Wroblevskému. V dostihu také poprvé startoval potomek nejvytíženějšího plemeníka sezóny 2012 Ryana (Generous), tehdy i díky nulovému poplatku připustivšího více jak 60 klisen, klisna Katryen, která doběhla třetí.

Na překážkách se pomalu zabydluje někdejší jedničkový středotraťař a vytrvalec Pacino Mo (Layman), který vedle dvou jedničkových vítězství získal i druhé místo ve Velké ceně Slovenska. Nyní v barvách stáje Epicos se Pacino Mo v květnu po dvou letech vrátil na dráhu ve čtyřkovém steeplu v Pardubicích, který nedokončil, ale přesun na proutky ve včerejších Proutěných překážkách společnosti REGIONÁLNÍ STAVEBNÍ (V.k., 4+, 3200 m, 30.000 Kč) pro něj znamenal lehké devítidélkové vítězství.

V Dostihu amatérů (IV.k., 3+, 1700 m, 30.000 Kč) jistě zvítězila White Ghost (Torlus - Witoma, Dunbeath) z chovu Hřebčína Křenek, čeští odchovanci se prosadili i v Handicapu společnosti Kenox (IV.k., 3+, 1300 m, 30.000 Kč) zásluhou čtyřleté Pouline (Scyris - Princess Cat, One Cool Cat) z chovu Konrada Grote, běhající v barvách stáje Brigantia a závěrečném Handicapu společnosti Pilecký (V.k., 3+, 1300 m, 15.000 Kč) díky napajedelskému odchovanci Seresco (Monolit - Secretive Dancer, Night Shift) stáje Ladies Racing, ovšem v dostihu bez importovaných koní.

Josef Bartoš, který byl v sedle výše zmíněného Pacino Mo, zkrompletoval double ve Steeplechase společnosti Eltrading (IV.k., 4+, 3500 m, 50.000 Kč) v sedle Turduse (Montbard), polobratra vynikajícího Trezora (In Camera), taktéž připravovaného  Hanou Kabelkovou. Druhý doběhl Viking Des Blins (Ragmar), jehož matka Quelye Des Blins je polosestrou Orphee Des Blins.

 
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net