mimon dostihyDruhý dostihový den na závodišti v Mimoni byl ve znamení úspěchů žen a českých odchovanců. Koně českého chovu totiž zvítězili v sedmi z devíti dostihů včetně hlavního chodu programu, vytrvalecké Ceny firmy MAESTOSO Luna, kde po velkém sólu dominovala reprezentantka stáje DAR Tialine s ž. Martinem Laubem. Mladý žokej dokázal dnes zvítězit dvakrát, stejně jako Martina Havelková a Marcel Novák. Z řad trenérů dosáhli double Ludvík Haris a Tamara Křídlová. Nejvíce se ale dařilo trenérce Lence Kvapilové, jejíž svěřenci vyhráli dva překážkové dostihy a také jednu rovinovou zkoušku. 


Vzrůstající formu svěřenců Ludvíka Harise potvrdil hlavní dostih, Cena firmy MAESTOSO Luna (3+, handicap, III. kat., 2400 m, 45.000 Kč). V předchozím dostihu prostřednictvím Bulpita vítězní trenér Haris a stáj DAR také tentokrát spoléhali na dalšího koně narozeného v Krabčicích, TIALINE (Martaline - Tista, Anabaa). Klisna v obdobné zkoušce skončila při prvním dostihovém dnu v Mimoni třetí za Solinim a Allanis. Ani jeden z těchto koní se dnešního hlavního dostihu nezúčastnil (Allanis byla škrtnuta spolu s Quest Royal a J´En Reve Deja před dostihy) a tak Tialine vedená ž. Martinem Laubem zvítězila po taktice start-cíl o 7 délek před Roonym (Rainbow For Life). Až devět délek za ním proběhl cílem na třetím místě Kadmen (Normen), který o krk porazil loni třídovou Fangorii (Belenus). Tabulový doběhl uzavřela Fatyma (Ryan).   

Druhé letošní odpoledne na závodišti v Mimoni zahájila Cena města Mimoně (3+, handicap, V. kat., 2900 m, 20.000 Kč). Po aktivním průběhu dostihu, kdy už v posledním oblouku převzala vedení, se v supervytrvaleckém kláním prosadila svěřenkyně trenéra Ing. Ladislava Pohanky WILLY WONKA (Ray of Light - Wild Thyme, Desert Prince) hájící barvy DS Maruška.  Šestiletá klisna ježděná ž. Martinou Havelkovou zvítězila o více než dvě délky před Limonade (Street Rebel) a Savage (Beccari). Willy Wonka potvrdila, že jí menší dráhy svědčí. Své první vítězství totiž získala na podzim v Kolesách. Tentokrát byla ale trať dostihu o 700 metrů delší a není bez zajímavosti, že se vůbec poprvé zúčastnila supervytrvaleckého dostihu.

Ceně hotelu VALAŠKA (3+, IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč) uspěli dva nejstarší koně v poli a shodou okolností oba v tréninku Tamary Křídlové. Vítěze z Brna před 14 dny, osmiletého ZAIRA (Rosensturm - Zalla, Lincoln) Stáje Aliance Jičín nezastavila ani druhá nejvyšší hmotnost v poli 62,5 kilogramy. Valach podporovaný ž. Vendulou Korečkovou o délku a čtvrt zanechal za sebou bojující stájovou kolegyni, desetiletou Goldy (Look Honey) a Bouřku (Mir Sada).

Také třetí dostih mítinku ovládly ženy. Žokejka Martina Havelková úspěchem v Ceně firmy MPL STAVEBNINY (3l., IV. kat., 1800 m, 30.000 Kč) dosáhla double. Celkově má již letos sedm vítězství a to znamená posun na třetí místo v šampionátu jezdců na rovině. Tentokrát byla angažována do sedla účastnice Jarní ceny klisen SEXY PRINCESS (Blue Coral - Secretive Dancer, Night Shift) stáje Pecka-Horse. Po startu  byl aktivní Morgan (Durante Alighieri), ale na protilehlé rovině přešla do vedení Sexy Princess a už se přes ni nikdo nedostal. Poprvé vítězná klisna porazila Morgana o dvě a čtvrt délky, zatímco třetí Chrisala (Darsalam) ztrácela na vítězku v cíli už pět a půl délky.

Cena firmy DELIKAN (3+, IV. kat., 1400 m, 30.000 Kč) přinesla v cíli pěkný souboj dvou koní. Nakonec se i přes vyšší hmotnost o půl délky dokázal prosadit reprezentant stáje DAR BULPIT (Bully Pulpit - Brittany, Mujahid), kterého trenér Ludvík Haris svěřil žokeji Martinu Laubemu. Potřetí v kariéře vítězný Bulpit odolal útoku na zdejší dráze už minule druhé Tetrarose (Arch). Třetí Romantik (Forever Bond), který odvodil větší část dostihu, sledoval jejich úsilí se čtyřdélkovým odstupem.

První z překážkových dostihů, 
Cenu Libereckého kraje (4+, steeplechase, IV. kat., 3600 m, 50.000 Kč) ovládl nejstarší účastník v poli a další svěřenec trenérky Křídlové ELEGANT DEVIL (Devil River Peek). Třináctiletý valach čekal na své druhé překážkové vítězství půldruhého roku. Pod vedením Martina Lišky nesl jako jediný zúčastníků hmotnost nad 70 killogramů a přesto měl v cíli náskok 4 délek na Machiavelliho (Day Dreamer) a stejným rozdílem zpět doběhl třetí Lad Of Beams (Look Honey). V jeho sedle si alespoň trochu spravil chuť MVDr. Ján Mach, který se pro pád nedostal do cíle ani jednoho ze dvou rovinových dostihů. Vítězství v dostihu mělo velký význam pro Martina Lišku, který stal žokejem.

Mnoho nechybělo a o půl hodiny později mohl slavit 51. vítězství ve své jezdecké kariéře. V Ceně firmy ROKO (4+, steeplechase, handicap, V. kat., 3600 m, 30.000 Kč) totiž Martin Liška vedl nejvíce zatíženou Dobby (Look Honey), která diktovala tempo, ale nakonec v cíli o krk podlehla reprezentantce stáje Kvapilová - Stáj Kvapil jménem TANECNICE LÚČNICE (Enjoy Plan - Tanečnice, Sectori), která se tu v dostihu přes proutěné překážky prosadila již minule. Blízko bojující dvojici byl i Diamond Race (Azamour).

Cena firmy KM PRONA pro mladé jezdce (4l., proutěné překážky, V. kat., 3100 m, 30.000 Kč) skončila premiérovým vítězstvím svěřence trenéra Žaluda IMPHALa (Golden Tirol), v jehož sedle slavila rovněž první vítězství ve své kariéře žákyně Veronika Řezáčová. Jedenačtvrt délky za reprezentantem stáje Quartis- Zámecký Vrch doběhla Fia Go (Tger Cafe). Za ní dosáhli cíle v těsném závěšu Moravanka (Tiger Cafe) a poprvé na překážkách startující Polidar (Darsalam). 

Závěrečný chod mítinku, Cena společnosti OMA CZ a.s. (3 l., proutěné překážky, V. lat., 2800 m, 30.000 Kč), přinesl dnešní třetí vítězství trenérce Lence Kvapilové a double ž. Marcelu Novákovi a stáji Pecka - Horse. Zasloužil se o něho premiérově vítězný MANSUR (Egerton - Mojito, Security Risk), který od poloviny dostihu diktoval třem soupeřům tempo a nakonec zvítězil o šest délek před dvojicí potomků Durante Alighieriho,  Fanegou Star a polokrevným Terazinim. Trenérka Lenka Kvapilová prožívá svou nejúspěšnější sezónu, má již čtyři vítězství a to je nejvíce během její čtyřleté trenérské kariéry. Vítězný žokej Marcel Novák vede nyní šampionát překážkových jezdců s osmi prvenstvími.

Michaela Zemanová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking