most2Sobota bude turfově patřit letošnímu otevření mosteckého hipodromu. A i když tentokrát nepřijede manželka prezidenta, je nachystaný velmi zajímavý program. Jeho vrcholem bude další ročník Memoriálu Vlastimila Smolíka, kde se utkají vítězové posledních čtyř ročníků Omnibus a Aztek mj. s vítězkou Oaks Amgou River a nahoru stoupajícím Shaywanem. A v centru pozornosti také bude první přezkouška derby, Memoriál Dr. Frankenberga.


Na startu Memoriálu Vastimila Smolíka - Jarní ceny města Mostu je devět koní. Jako jeden ze dvou účastníků půjde na start rozběhaný bratr druhé z Prix de l´Arc de Triomphe Sharety, čtyřletý Shaywan (Sinndar), Který zvítězil ve dvojkové společnosti v Bratislavě a před třemi týdny v Praze. Jeho kvality prověří hvězdní vytrvalci. Devítiletý Omnibus (Da Xian) je specilalistou na Memoriál Vlastimila Smolíka. Třikrát ho vyhrál a loni o půl délky podlehl Aztekovi (Moonjaz).

Reprezentant stáje Dr. Charváta Aztek loni zvítězil třikrát a o jeho velkých schopnostech není pochyb, patří mezi favority dostihu. Svěřenkyně treméra Šavujeva Amga River (Dylan Thomas) loni zvítězila mj. v Oaks a úspěšně bojovala ve druhé části sezóny i s tříletými hřebci (druhé místo v Saint Legeru) a také se staršími koňmi (čtvrtá Ceně prezidenta). Do nejlepší společnosti se loni zařadil Fernando (Sabiango), zvláště jeho čtvrté místo z Velké ceny českého turfu bylo velmi milým překvapením.

Na dotovaných místech by neměl chybět Always on Sunday (Sunday Break). Jeho výhodou je také již start v nohách - v Bratislavě byl předposlední na 2000 netrů, na delší trati ale bude určitě lepší. Úspěch někoho z dalších tří účastníků dostihu by byl velkým překvapením. Billy Blue (High Chaparral) se loni věnoval s výjimkou prvního startu v sezóně překážkám, ale letos má naordinovanou změnu discipliny. Do sezóny vstoupil osmidélkovým vítězstvím v dostihu čtvrté kategorie v Bratislavě. Urbi et Orbi (Observatory) loni třikrát zvítězil a i on začal letošní sezónu v Bratislavě. V dostihu druhé kategorie podlehl jen v klasických dostizích umístěné Rajči Šimon. Wicker Stoneovi (Whipper) realizační tým prodlužuje distanci, zatím si nejvíce vyzkoušel dvoukilometrovu trať.


Aztek
FOTO: Aztek s ž. Foretem budou obhajovat ve výborně obsazeném Memoriálu Vlastimila Smolíka loňské prvenství  

Druhým hlavním chodem je Memoriál Dr. Frankenbergera - Cena první dámy České republiky. Dostih, kterým v minulosti započali svou cestu k úspěchu v derby Darsalam a Laureat, má na startovní listině jména devíti tříletých hřebců a valachů. Z dostihu nekouká vyložený favorit, i když Alpheus (Galileo) minule v Karlových Varech zvítězil na stejné trati i nad kvalitními soupeři. Vítězství už má také na svém kontě Ivan Le Terrible (Lawman), který při svém vítězství o délku porazil dalšího účastníka dostihu Golden Devila (Pop Rock). Při skvělé formě němčického tréninkového střediska určitě neradno podceňovat Hasna (Yeats), rovněž lsolidně rozběhaného v Bratislavě.

Nahoru by měl jít i Victory Bowl (Turtle Bowl), čtvrtý v hlavním karlovarském dostihu, který vyhrál Alpheus. Bez šancí nejsou ani King Artur (Belenus) a Rabbit Focus (Focus), tedy další z koní, které porazil v Karlových Varech Alpheus. Shengel (High Chaparral) a pouze jednou startující Lamum (Samum) patří spíše do druhé části výsledkové listiny.  

Z dalšího mosteckého programu je velmi dobře obsazený tisící dostih konaný na hipodromu - Cena statutárního města Teplice. Na trati 1400 metrů má největší  šance třetí z Memorálu Jaroslava Maška Seasonal Missile (Majestic Missile). Výrazně promluvit do pořadí by měli i Echo Rules (Aussie Rules) a Win Front (War Front). Je tu ale také loni třikrát vítězný Russian Hockey (Giant´s Causeaway) a výborná Dally Hit (Ad Valorem), která umí stejně dobře zaběhnout na 1600 metrů jako na vytrvalecké trati. Otázkou je, jak si poradí s tratí 1400 metrů. Tisící dostih je výborně obsazený i po jezdecké stránce. Všichni jezdci mají žokejský titul a je mezi nimi i multišampion Václav Janáček, který povede v posledních třech startech neporaraženého Wobull Se Now (Bully Pulpit).

Dostihový program na mosteckém závodišti začíná už ve 13:30 hod.


Sázkové kurzy Betino na Memoriál Vastimila Smolíka - Jarní cenu města Mostu:
2,75:1 - Aztek, Shaywan 
5:1 - Amga River
5,5:1 - Omnibus
7:1 - Always on Sunday
10:1 - Fernando
12:1 - Billy Blue
20:1 - Wicker Stone, Urbi et Orbi

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Dr. Frankenbergera - Jarní cenu města Mostu:
2,5:1 - Alpheus
3:1 - Ivan le Terrible
5:1 - Hasan
6:1 - King Artur, Golden Devil
9:1 - Rabbit Focus
10:1 - Wictory Bowl
12:1 - Lamum
16:1 - Shengel
(mze)


 

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net