most5Předposlední den letošní dostihové sezóny v Mostě bude mít svůj vrchol v tradiční Ceně Jockey Clubu ČR - Ceně společnosti Office Depot. Dvoukilometrový dostih láká především soubojem vítěze minulého hlavního dostihu Lysyana a slovenské hvězdy Legionara, který se vůbec poprvé představí na české dráze.


Vítěze šesti dostihů včetně slovenské Velké jarní ceny a Starohájského kritéria Legionara (Lateral) poprvé pošle do dostihového zápolení trenér Michal Ročák. Legionar letos proměnil hned svůj sezónní vstup ve Velké aprílové ceně ve vítězství a v dalších třech startech se umístil do čtvrtého místa, kromě Millenniumi díj i  v Ceně Scottish Rifla a také v Bratislavské míli, kde ho porazil z našinců Nyani Tomba a Rabbit Motivman.

Tentokrát se pokusí nad ním vyzrát jiný svěřenec trenérky Blažkové Lysyan (Byron), který minule v Mostě deklasoval kvalitní soupeře ve Velké letní ceně Ústeckého kraje, v dostihu o 200 metrům kratším než tentokrát. "Lysyan je po Velké letní ceně v pořádku, dvě stě metrů navíc by mu nemělo dělat problém, jdeme bojovat o vítězství. Jako největšího soupeře vidím Legionara. Ten sice letos nepodával tak velké výkony jako loni, ale změnil trenéra a to může přinést změnu k lepšímu," podotýká trenérka Helena Blažková.

Další starší účastníci dostihu, Brutal Rocco (Shirocco) a poprvé se v Česku představující Ottima (Dalakhani) podle výsledků nevypadají nebezpečně. Další kandidáty na placená místa je tedy třeba hledat mezi zástupci tříletého ročníku. Druhá z Oaks Dally Hit (Ad Valorem) potvrdila své kvality i mezi staršími koňmi, minule ji totiž porazil ve Velké letní ceně jen Lysyan. A návrat k lepším dnům v posledním hlavním mosteckém dostihu dokumentoval i Win Front, který doběhl za klisnou třetí. 

Podceňovat všek nelze ani Zakhar Stara (Henrythenavigator), který sice zklamal v derby, ale dva starty ve Francii včetně Velké jarní ceny svědčí o tom, že musí umět. Tuzemskému publiku se poprvé představí třetí ze slovenské Jarní ceny klisen Hallingova (Halling), která ale od poloviny května nestartovala.

Velmi dobře je také obsazený Podzimní handicap - Cena Kooperativa pojišťovny, a.s.. Proti páté z Jarní ceny klisen Maruschce (Medicean) budou stát napříkad letošní trojnásobný vítěz Faraon (Rol´over Beethoven), účastnice Oaks Basic Bara (Aussie Rules), vítěz dvojkového dostihu na zdejší dráze Chuan Che (Jazz Dancer) nebo devítiletý Addison (Tannenköng), které je pokaždé spolehlivě za peníze.
Dostihový den v Mostě začíná ve 13:30 hod. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Cenu Jockey Clubu ČR - Cenu společnosti Office Depot:

2,5:1 - Lysyan
4:1 - Zakhar Star, Dally Hit, Legionar, Hallingova
6:1 - Win Front
8:1 - Ottima
14:1 - Brutal Rocco

 

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net