mimon dostihyV neděli ve 13:30 hodin bude odstartován první dostih letošního již čtvrtého dostihového odpoledne v Mimoni. Návštěvníky čeká celkem osm dostihů, přičemž první polovinu tvoří rovinové zkoušky. Tradičním vrcholem mítinku bude Cena firmy MAESTOSO Luna na 2400 metrů. V komorním poli pěti koní jsou dva vítězové těchto dostihů, čtyřletá Tialine a matador Roony, a spolu s nimi další kvalitní koně včetně Santin.


Reprezentantka stáje DAR Tialine (Martalline) počátkem června dokázala porazit Roonyho při stejných hmotnostech o sedm délek. Tentokrát sice dává hnědákovi v Ceně firmy MEASTOSO Luna výhodu jeden a půl kilogramu, ale měla by ho znovu porazit. Tialine poté ještě startovala v karlovarské Letní ceně klisen na 2000 metrů a tam skončila sedmá v dobře obsazeném dostihu,který ovládla Venillia. Roony (Rainbows For Life) stáje FVE - Relay JK Levín po svém triumfu v polovině července v Mimoni o krátkou hlavu před Allanis se také poměřil se společností druhé kategorie v Karlových Varech, ale počínal si hůře než Tialine. Skončil poslední s velkou ztrátou na předposledního koně.

Oběma uvedeným koním by mohla v dostihu "zatopit" Santin (Bushranger), která po sérii startů absolvovaných v dostizích první a druhé kategorie startuje ve společnosti trojkových koní. Magic Tirol (Golden Tirol) letos dokázal vyhrát dostih v Praze a poté se ještě umístil ve druhé kategorii, přičemž byl blízko vítězné Indian Lass. A podceňovat radno nebude ani v posledních dvou startech neporaženou Golden Irene (Look Honey), která zářila na supervytrvaleckých tratích.

V Ceně firmy MPL Stavebniny na 1400 metrů patří k šancovým koním vítězka z Mostu, spolehlivá Anshoa (Sholokhov), na zdejší dráze letos dvakrát druhá Tetrarose (Arch) a také Čamilla (Camill), která tu dokázala triumfovat při dubnovém mítinku. Do Mimoně se také vrací vítěz z červencového dostihového dne Lady´s Man (Miships), který se pod vedením ž. Ráji poměří s pěti koňmi v Ceně hotelu VALAŠKA na 2000 metrů. Vepředu očekáváme pravidelně se "placírující" Furano a desetiletou Goldy (Look Honey), které se v Mimoni zpravidla daří.

Ze čtyřchodového překážkového programu vybíráme Cenu Libereckého kraje na 3600 metrů.  Dobré šance určitě má letos často se v Pardubicích prezentující Step Dancer (Rainbows For Life), který by určitě rád navázal na dvě vítězství ze sezóny 2015. Obdivuhodnému třináctiletému Elegant Devilovi (Devil River Peek) zdejší dráha sedí. Letos tu vyhrál a dvakrát byl druhý. Dobrou formu minule ukázala v Kolesách Lebensart (Martillo). Nejmladším účastníkem dostihu je čtyřletý Luck Ahead (Dream Ahead). Loni druhý ve Velké jarní ceně zatím sbírá pod vedením Marka Stromského překážkové zkušenosti. (mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking