Huet ThomasVítězství ve třetím ročníku Evropského poháru žokejů dnes odpoledne v pražském Conseq Parku získal 34letý Francouz Thomas Huet, který jako jediný z jezdců dokázal vyhrát dva dostihy. Zvítězil nejen v úvodním dostihu s Fabryanem, ale také v závěrečné položce soutěže na 2400 metrů, kde dominoval v sedle tříletého Sisi Pop. Druhé místo v Evropském poháru žokejů získal vítěz loňského ročníku Bauyrzhan Murzabayev a třetí Tomáš Lukášek. Oba dosáhli stejného počtu bodů, ale ve prospěch Murzabayeva rozhodl lepší výsledek z EJC Million, kde byl čtvrtý s Father Frostem, zatímco žokej Lukášek se neumístil. 


Vítězný Thomas Huet se rovněž blýskl čtvrtým místem s podceňovanou (20:1) klisnou Rapet v Gerschově memoriálu a v EJC Lokotrans Middle skončil s Ventaronem na třetím místě. Kromě něho dokázali zvítězit v rámci Evropského poháru žokejů také Jaroslav Línek (v sedle King´s Hearta v EJC Pemat Trading - 81. Gesrchově memoriálu), Bauyrzhan Murzabayev (byl partnerem Venillie při jejím vítězství v EJC Lokotrans Middle), hvězdný Vincent Cheminaud (triumfoval s tříletým Ultimate Fightem ve vrcholném EJC Leram Million), řecký multišampion Panagiotis Dimitsanis (s Last Opera Song v rámcovém dostihu) a Stephane Breux (podařilo se mu zvítězit s největším outsiderem (30:1) Eskerkhanem v EJC Trade Fides Long - 39. Velké ceně českého turfu).

EJC zokejove
Účastníci 3. ročníku Evropského poháru žokejů se startérkou Soňou Froňkovou (foto: Petr Nowicki)    
 
Celkové pořadí Evropského poháru žokejů 2017:
1. Thomas Huet (Francie, 26 bodů), 2. Bauyrhan Murzabayev (Kazachstán, 20 b.), 3. Tomáš Lukášek ( 20 b.), 4. Jaroslav Línek (Slovensko, 14 b.), 5. Panagiotis Dimitsanis (Řecko, 14 b.), 6. Stéphane Breux (Francie, 13 b.), 7. Thierry Thulliez (Francie, 12 b.), 8. Vincent Cheminaud (Francie, 11 b.), 9. Andreas Helfenbein (Německo, 9 b.), 10. Jaromír Šafář (6 b.), 11. Jose - Luis Martinez (Španělsko, 6 b.), 12. Sébastien Maillot (Francie, 5 b.), 13. Fergus Sweeney (Velká Británie, 2 b.), 14. Jan Rája (1 b.), 15. Antonio Fresu (Itálie, 0 b.) a Per-Andres Graberg (Švédsko, 0 b.).


EJC FabryanHuet
Thomas Huet při svém prvním vítězství v Praze - v EJC Baltro handicapu s Fabryanem stáje Michaela-Hruboš (foto: Petr Nowicki)

THOMAS HUET
- narozený v roce 1983 ve Francii
- vítěz více než 650 dostihů, z toho cca 400 v rodné zemi
- jezdil v těchto zemích: Itálie, Německo, Mauritius, Maroko, Spojené arabské emiráty, Austrálie
- největší vítězství: Prix Hocquart (Gr. 2), Prix Allez France (Gr. 3), Newmarket Handicap (Gr. 3)


Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking