chuchle2Nedělními dostihy bude odstartována druhá polovina letošní sezóny na pražském závodišti. Vrcholem odpoledne bude 70. Pegas St. Leger s devíti koňmi na startu a také s účastí devítinásobného šampiona jezdců Václava Janáčka, který se letos počtvrté zúčastní českého mítinku. Přitažlivý program ve Velké Chuchli začíná ve 14. hodin "proutěnkami".


550.000 tisíci dotovaný 70. Pegas St Leger je posledním bodem chuchelského programu. Jeho vysokým favoritem pochopitelně je dvojnásobný derby-vítěz Touch of Genius (Galileo), který je jediným koněm z pětice nejlepších z pražské modré stuhy, který se dostihu zúčastní.  Další účastníci Českého derby Gibb´s Beach (Galileo) a Mondego Bay (Egerton) nevypadají jako koně s potenciálem na medailová místa a tak je dost pravděpodobné, že největší soupeři by pro hvězdu stáje Statek Blata Český Ráj měli vzejít z koní, kteří se zatím pohybovali mimo vytrvaleckou špičku.

Sanok (Jape) trenéra Wroblewskiho byl původně směřovaný do Polského derby a návrat na dráhu pojal v rámci Oaks-mítinku ve dvojkovém dostihu ve velkém stylu. A přestože neporazil špičkové starší koně, jeho tehdejší jezdec Jaromír Šafář ho hodnotil jako koně výkonnosti blízké Touch of Geniovi. V Sanokově sedle bude Václav Janáček.

Sanok
FOTO: Poprvé má šanci úspět v klasickém dostihu snadný vítěz z Mostu Sanok. V jeho sedle bude multišampion Václav Janáček

Z výborné kolekce tříletých koní Arslangireje Šavujeva nakonec míří do Saint Legeru jen Amga River (Dylan Thomas). Letošní čtyřnásobná vítězka se poslední dva starty pohybovala v klisní společnosti, ale na jaře dokázala vyhrát Memoriál Dr. Frankenbergera a porazit mj. Gibb´s Beache a Sanoka. Tréninkové středisko rodiny Vocáskových vysílá do dostihu dva reprezentanty stáje pana inženýra Chudáčka. Oba se nesnadno zařazují, protože se dosud měření sil se špičkou svých tuzemských vrstevníků nechtěně vyhýbali. Alegoria (Pop Rock) podala výborný výkon v Budapešti v Maďarském Oaks, Amadeon (Amadeus Wolf) zase má za sebou slušnou prověrku mezi elitou starších koní v Ceně města Karlovy Vary.

Podobně se dařilo v Karlových Varech mezi výbornými staršími soupeři i Lorpenovi (Orpen). Jeho potvrzení kvalit ale přišlo v Lázeňské míli a na start Saint Legeru se vydává jako neprověřený na vytrvalecké trati. Naopak mimo špičkovou společnost se dosud pohyboval Princ Bajaja (Tiger Cafe), který absolvoval přípravné starty na proutěných překážkách a s délkou trati tedy mít problémy nebude.

Dostaveníčko také má v veděli v Chuchli druhá garnitura sprinterů. Cena časopisu Jezdectví bude mít devět účastníků a favority je třeba hledat mezi účastníkem Severočeské ceny Seasonal Missile (Majestic Missile), kterého povede ž. Janáček, dále spolehlivým Russian Hockeyem (Giant´s Causeway), letošním trojnásobným vítězem El Caminem (Bertolini) a  dalším tříletým v poli Daryanem (Baltic King).  A mimo hru není ani Reggie (Varadar).  (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking