chuchle2V restauraci Vision v tribuně pražského závodiště se dnes konala tisková konference k příležitosti vrcholu sezóny, 95. Mercedes-Benz České derby, které se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariána Jurečky. Hlavní náplní nedělního odpoledne samozřejmě budou atraktivě obsazené dostihy, ale pro návštěvníky je připravený také zajímavý doprovodný program.


České derby je dotací 2,5 mil. Kč nejbohatším rovinovým dostihem střední Evropy, k čemuž přispěla spolupráce se společností Merdeces-Benz. "Ta ale není sponzorem jen derby, ale generálním partnerem dostihového sportu. Pomáhá tak českému turfu a Jockey Clubu ČR zajistit sezónu. Mercedes-Benz měl zájem stát se partnerem více závodišť,  proto bude i při Oaks, Ceně zimní královny a Velké slušovické steeplechase," uvedl prezident Jockey Clubu JUDr. Jiří Charvát. "Byl bych rád, kdyby nám toto partnerství se společností Mercedes-Benz zůstalo i nadále. Dostihy jsou noblesní sport a mercedesem také nejezdí každý."

Dostihový den obsahuje osm dostihů, z toho pět nejvyšší kategorie. Ve třech z nich - sprintérské 11. Ceně TRM, 12. Tattersalls Mile a 56. Zlatém poháru Rádia Impuls budou k vidění méně početná startovní pole. "Když člověk ví, že jeho kůň nemá šanci na umístění, tak už koně do dostihu nedá. Doby, kdy jsme měli například na startu velkého vytrvaleckého dostihu 14 koní, už nebudou. Nemáme tolik majitelů, kteří by mohli do koní investovat tolik peněz. Myslím, že tu máme tak deset až dvanáct majitelů, kteří jsou ochotni investovat do koní v řádu milionů," domnívá se ředitel TMM s.r.o. Petr Drahoš. Upozornil i na skutečnost, že také ve velkých evropských dostizích je často k vidění pole pěti koní. "Pole našich dostihů nejsou tak početná, ale o to kvalitnější," doplnil tiskový mluvčí TMM s.r.o. Jiří Zlámaný a vyzdvihl souboj Azteka s Cheeky Chappiem a Sundarou ve Zlatém poháru, účast hvězdného Chardonneye Tcheque v Tattersalls Mile a ve sprintérském dostihu utkání Mikeshe s vítězem Ceny Jezdectví Dashing Homem.

Okořeněním dostihů bude také účast dvojnásobného italského šampiona Umberta Rispoliho, který nyní patří mezi špičku jezdců ve Francii a byl již třetí v Českém derby před osmi roky. Ještě větší osobností ale je čtyřnásobný francouzský šampion Ioritz Mendizabal, který má přes 2500 vítězství a který povede svěřenkyni trenéra Tůmy Dumnonii hájící barvy Dr. Charváta. "Pavel Tůma mi volal, že máme průšvih, že nemáme na Dumnonii jezdce. Tak jsem zavolal trenérovi My Old Husbanda a ten nám sehnal Ioritze Mendizabala. Tak snad v neděli přijede," svěřil s úsměvem Jiří Charvát.  

Nedělní Velká Chuchle ale nebude jen 95. Mercedes-Benz České derby a další významné zkoušky, ale také zajímavý doprovodný program. "Čeká nás dostihový svátek, a tak není potřeba ho nějak zpestřovat, ale máme přes 9000 fanoušků na Facebooku a zaměřujeme se na mladou generaci návštěvníků, které k nám chceme dostat. Takže chystáme after party po skončení dostihů v přízemí tribuny, velkou ledovou stěnu, kde se budou clhladit sekty, které budou k dostání za velmi příznivou cenu. Dále bude poprvé pro veřejnost otevřena výstava fotografií v Galerii Vision, diváci uvidí vystoupení jízdní policie a pro děti máme přichystaný rozšířený program v dětském koutku," sdělil podrobnosti k doprovodnému programu o derby-dni Petr Drahoš. "Rád bych ještě uvedl, že závodiště bude pro veřejnost otevřeno již od 11 hodin, a to se všemi možnosti stravování a občerstvení. První dostih začíná ve 13 hodin, a pokud budou všichni návštěvníci přijíždět až těsně před ním, nebudou tak rychle odbaveni u vstupu. Proto budeme rádi, když přijedou dříve." (mze)   

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking