velka cervnova sirius shineDnešní tiskové konference na závodišti ve Velké Chuchli se také zúčastnili někteří majitelé, kteří mají koně ze širšího okruhu derby-favoritů - tedy JUDr. Jiří Charvát (Dumnonia), Ing. Rostislav Kopecký (Sirius Shine) a Josef Dufek (Touch of Genius a Tamarind Cove). Zaznamenali jsme pro vás jejich nejzajímavější odpovědi ohledně ambicí v derby a také hodnocení francouzského Parzivala.


Josef Dufek
(stáj Statek Blata Český Ráj): "Naše stáj existuje třetím rokem a iniciativní je v ní také moje žena. Vážíme si toho, že máme šanci takový dostih běžet a to je pro nás to hlavní. Favorité jsou jasní, jedná se o koně pana Kadyrova a pana doktora Charváta. Naše koně jsme kupovali v listopadu jako nestartující a Josef Váňa nám slíbil, že alespoň jednoho z nich dovede na start derby. Odvedl výborný kus práce, protože jsou v derby nakonec tři jeho svěřenci."

JUDr. Jiří Charvát (stáj Dr. Charvát): Pro nás je tento dostih zakletý, měli jsme už koně druhého v Českém derby, druhého ve slovenském i v rakouském. Letos to poprvé zkoušíme s klisnou. Musím ještě říci, že si myslím, že v derby bude dobře Oriental Sky. Francouzského hosta, který má rating 37, se neobávám, to je kůň kategorie D, takový by na naše nejlepší v derby, myslím, stačit neměl. Jestli ano, tak by to bylo špatné..." 

Ing. Rostislav Kopecký (stáj DAR): "Středisko Krabčice není jen pro naše koně, ale je otevřeno i dalším trenérům, takže to beru tak, že máme v derby tři koně. A těší mne, že všichni tři jsou u nás od začátku, byli tu vychováni, nejednalo se o nákup hotových dostihových koní. Náš Sirius Shine (na snímku) měl to štěstí, že se potkal s Allanem Petrlíkem. Poctivý kůň potkal poctivého trenéra. Řešili jsme zpočátku kondiční deficit a ted Sirius vypadá v nejlepší formě. Jdeme do dostihu s pokorou k ostatním soupeřům, at již je koním pana Šavujeva, k Dumnonii anebo ke koním Josefa Váni.
Koně trenéra Šavujeva jsem měl možnost sledovat v práci a bylo vidět, že jsou to mimořádní koně a nebyl mezi nimi vidět nějaký výkonnostní rozdíl. Z jedeckého obsazení Aldara a Aldzarba je zřejmé, u koho jsou preference.
Start francouzského Parzivala vnímám trochu s obavami. Z vlastní zkušenosti vím, že uspět ve Francii není snadné a tak je pro mne Parzival další adept na vítězství, i když se obtížně zařazuje. (mze)

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking