netolice zanrV neděli se dostihové dění přesouvá na jih Čech do Netolic, kde pod taktovkou tamního pořadatele Karla Kučery proběhne tradiční mítink. Jeho vrcholem bude trojková steeplechase cross-country Velká cena Galopp News - Velká cena Netolic, v níž obhajuje loňský triumf Gejzir (Generous). Pozornost si ale zaslouží i rovinový program.

 
Ten je krásným dokladem postupující feminizace českého turfu neboť podstatnou většinu jezdců v rovinových dostizích tvoří ženy. To už není až taková vzácnost, míra, s jakou ale k této skutečnosti v Netolicích v neděli dojde, možná aspiruje i na světový rekord. V pěti rovinových dostizích startují jen tři muži - Michal Hrouda, Beysim Ferhanov a Otto Vnuk. Ve třech dostizích se představí vždy jen jeden z trojice, v jednom dva a pouze nejpočetněji obsazená Cena Envisan - Gem a.s. - Prostor Design s.r.o. s 10 koňmi na startce, uvidí všechny tři muže najednou. Jezdkyně tak v rovinách obsadily více jak 80% startovního pole, což je možná, pomineme-li dostihy otevřené pouze jezdkyním, světový unikát. (miv)

Přenos z netolických dostihů nabídne opět YouTube kanál Jockey Clubu ČR    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net