slusovice4V neděli 28. června zahájí svou letošní sezónu závodiště ve Slušovicích. Ta by měla čítat pět dostihových dnů a bude vrcholit přesně o čtyři měsíce později Mercedes-Benz Velkou slušovickou steeplechase. Tentokrát je hlavním dostihem ve Slušovicích Cena hejtmana Zlínského kraje pro tříleté koně.


Dostihový den zahrnující osm rovinových jízd proběhne pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.  V jeho dostihu, který se poběží o 45.000 Kč na trati 1800 metrů, změří síly devět tříletých koní, z nichž většina má zkušenosti z jedničkových dostihů. Svůj potenciál prezentoval počátkem června vítězstvím v hlavním dostihu v Lysé nad Labem svěřenec trenérky Syslové Urbi et Orbi (Observatory), který si tak spravil chuť za Velkou jarní cenu a zároveň potěšil prvním životním vítězstvím. Ve stejném dostihu letos debutoval čtvrtým místem další účastník dostihu Time to Remember, který je také synem plemeníka Observatory.

Vítězství by nepřekvapilo ani od rabbitovské Fantaggira Lady (Egerton), která letos startuje mezi nejlepšími tříletými klisnami. A i když od šestého místa v Jarní ceně klisen šla výsledkově dolů, řadu účastníků tohoto dostihu by měla převyšovat. Reprezent barev stáje Dr. Charváta Legge di Chichio (Lawman) toho zatím moc nenaběhal a měl by odčinit start z Bratislavy v polovině května, kde doběhl poslední.

Urbi et Orbi
Favoritem hlavního slušovického dostihu je Urbi et Orbi stáje Jezdecké potřeby Ostrava, který vyhrál přesvědčivě 6. června v Lysé nad Labem

Velkou neznámou je Sen You A Wind (Lope de Vega), který absolvuje teprve svůj dostihový křest. Koněm pro překvapení by mohl být syn skvělé Vapety Vegas Las (Look Honey), účastník Ceny trojročných žrebcov, kde doběhl šestý, přespolední. A doma je na zdejším závodišti Poinsettia (Egerton), která letos při svém jediném vystoupení měřila síly s nejlepšími tříletými klisnami v Memoriálu Rudolfa Deyla.  Další klisna Hayley (Needham´s Fort) vyhlíží v této společnosti nejméně ambiciozně, dosud běhala jen ve čtvrté kategorii.

Zahajovací dostihové odpoledne ve Slušovicích obsahuje i další tři dostihy třetí kategorie.  V prvním z nich, Ceně společnosti MAMIAN, s.r.o., se představí sedm dvouletých koní na čele se Sledulí (Bully Pulpit), při debutu druhou v Praze za Anshoou, čtvrtou z nedávné Simsonovy ceny.

Cena společnosti K-K METAL, a.s. na 1160 metrů má ve svém středu tříletého Daryana (Baltic King), který v polovině května snadno ovládl sprint třetí kategorie. Jeho možnosti ovšem prověří na slušovické dráze vždy silný Aprilius (Balmont), jehož čtvrté místo počátkem června v Praze za Solar Powerem, Charhizardem a Iraklinem bylo velmi dobré, přitom byl největším outsiderem dostihu. Zajímavě obsazena je i 1800 metrů dlouhá Cena města Slušovice, kde by mohl uspět tréninkový kolega Aprilia Gloushek (Dubawi), kterému se na zdejší dráze také hodně daří. Naopak zdejší dráhu si poprvé vyzkouší dvojnásobná vítězka z Lysé nad Labem Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor).

Dostihový den ve Slušovicích začíná ve 14. hodin.

Sázkové kurzy Betino na Cenu hejtmana Zlínského kraje:
2,5:1 - Urbi et Orbi
3,5:1 - Fantaggira Lady
5:1 - Time to Remember
5,5:1 - Legge di Chichio
6:1 - Send You A Wind, Poinsettia
7:1 - Vegas Las
8:1 - Splash
10:1 - Hayley
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking