Falcon Baby Lika poOaksPrvní, druhé a šesté místo vybojovala trojice zástupkyň tréninkového střediska Němčice rodiny Vocáskových v druhém klasickém dostihu pro klisny, v 74. Oaks Holdingu Rabbit CZ. Všechny klisny tedy byly za peníze a navíc tréninkové středisko spolu s majiteli tak mohlo v rozmezí dvou měsíců oslavit další triumf v klasickém dostihu. S mluvčím střediska Němčice Ladislavem Vocáskem mladším jsme si povídali nejen o Oaks a jeho vítězce, ale také o plánech s dalšími špičkovými tříletými zástupci.


Po včerejším Oaks musíte být určitě moc spokojení. Přitom pražská předzkouška dostihu asi nedopadla úplně podle představ. Co tedy nyní rozhodlo o vašem velkém úspěchu v Oaks?
Ano, naše spokojenost je velká. Kobylky nám udělaly velikou radost. V Praze při derby-mítinku se dostih nepovedl. Bylo to pomalé, obě klisny šly z posledního místa a v cíli už to nestihly. V Oaks si ale už jezdci průběh dostihu pohlídali, drželi se kolem druhé a třetí pozice a podali výborný výkon.

Jsou klisny po dostihu v pořádku? Jaké jsou další plány s nimi máte, do Slovenského Oaks je jako jediná z nich přihlášena Falcon Baby…
Všechny kobylky jsou po dostihu v pořádku. Falcon Baby půjde jako další dostih Slovenské Oaks. U Gold Memory majitelé zvažují možnost dohlášení do Rakouského derby. A co se týče Tularky, tak té se budeme snažit hledat dostihy od 1600 do 2000 metrů.

Jaká je klasická vítězka Falcon Baby povahově, na ježdění a na ošetřování?
Je to velmi hodná klisna, a to jak na ježdění, tak i na ošetřování. Už jako dvouletá podávala v dostizích velmi dobré výsledky.

Falcon Baby pochází z výborné rodiny, její matka je polosestrou tří blacktype koní. Uvažujete o tom, že jednou posílí vaše chovné stádo?
Hlavně bychom si přáli, aby Falcon Baby zůstala co nejdéle zdravá. Jako starší může dělat radost i na překážkách. Myslím si ale, že paní majitelka bude ráda, když klisna půjde časem do chovu.

Stáj 3 hearts existuje sedmým rokem. Můžete prozradit, kdo za ní stojí a jak vznikla vaše spolupráce?
3 hearts patří majitelce Haně Horčičkové. Naše spolupráce začala už v roce 2014. Prvním koněm stáje v tréninku u nás byla Saxana. Ta je nyní v chovu a dává krásná hříbata.

Ještě bych se alespoň krátce vrátila ke Slovenském derby a ke krásnému výsledku Kristiana. Byli jste spokojeni? A kam dále bude směřovaný?
Kristiano je velmi dobrý kůň. Hodně ale ještě roste a už před Slovenským derby ho postihly růstové problémy. Ale i tak podal v dostihu výborný výkon. Majitel by ho rád viděl na startu slovenského Saint Legeru.

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová

Související článek:
Oaks se stalo utkáním svěřenkyň trenérky Vocáskové. Druhé letošní klasické vítězství jí zajistila Falcon Baby

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net