Prvomajova stch dobehFavoritkou tradičního hlavního dostihu na závodišti v Lysé nad Labem, Prvomájové steeplechase města Lysá nad Labem (5+, cross country, I. kat., 4200 m, 150.000 Kč) sice byla výborná Delight My Fire (Way of Light), ale už pošesté za sebou se radoval z vítězství tým žokej Jan Kratochvíl - trenér Josef Váňa starší. Od sezóny 2014 nepřetržitě kralují dostihu s Rabbit Wellem (dvakrát), Ange Guardianem, Theophilem (dvakrát) a nejnověji také s desetiletým zástupcem Scuderia Tania - Váňa POWER ZARem (Desert Prince), který dnes získal třetí triumf v jedničkovém dostihu.

Vítězná dvojice porazila Delight My Fire o délku a čtvrt. Třetí peníze, třičtvrtě délky za klisnou, bral při své první účasti v  tuzemské nejlepší společnoti Tamas (Royal Court). Čtvrtou příčku zaujal Pareto (Rainbows For Life) před druhou klisnou v poli Poinsettií (Egerton). Do cíle se ještě dostal šestý Larizano (Jape), zatímco Catch Life (Rainbows For Life) byl v průběhu dostihu zadržený. Žokej Jan Kratochvíl a trenér Josef Váňa zaznamenali dnes double a celkově třetí triumf na domácí překážkové scéně.

Proutěné překážky Nutrihorse
(4+, prout. přek., IV. kat., 3000 m, 50.000 Kč) přinesly vítěznou překážkovou premiéru svěřenkyni trenéra Radima Bodláka a zástupkyni stáji Antique art UH SLIVCE (Mikhail Glinka - Sun of Gracie, Ivan Denisovich). Nejlepší třílletá klisna sezóny 2018 na Slovensku pod vedením žokeje Josefa Bartoše proměnila 13. start v kariéře v páté vítězství a překonala hranici zisku půl milionu korun. Zvítězila lehce o tři a půl délky před podruhé na překážkách startujícím bratrem Čáriraye Čardou (Ray of Light), který stejným rozdílem porazil třetí Sái Féi (Tiger Cafe).

Své páté vítězství (a pokaždé na jiném závodišti) získal také trenérem Tomášem Váňou pro stáj Michaela - Hruboš trénovaný FABRYAN (Ryan - Fabriana, Security Risk). O krk vybojoval vítězství v Ceně  MSG Professional (4+, IV. kat., 2200 m, 30.000 Kč) před o kilogram více nesoucí Touchy Feely (Midships), za níž o délku zpět doběhla na třetím místě Loop Love (Manduro). Žokejka Vendula Korečková a trenér Tomáš Váňa letos zvítězili podruhé.

N19 fabryan

Po druhém překážkovém dostihu mítinku, Steeplechase společnosti Alfex (4+, steeplechase, IV. kat., 3700 m, 50.000 Kč), zůstal na překážkách neporažený sveřenec trenéra Josefa Váni staršího a zástupce stáje Statek Blata Český ráj MAHE KING (Adlerfluf), který loni debutoval triumfem v dubnu v siepi v Miláně a od té doby nestartoval. Opět pod vedením žokeje Jana Kratochvíla dominoval o čtyři délky před bojující dvojicí Lesana (Jukebox jury) - Sonodia (Moonjaz), ze které měla o hlavu navrch prvně jmenovaná klisna. V dostihu se platně do cíle dostalo jen osm koní ze dvanácti.

V Handicapu Hotelu Olympionik (4+, handicap V. kat., 2200 m, 20.000 Kč) uspěl kůň s nejnižší hmotností. Čtyřletá, dosud ve čtyřech startech neumístěná, bělka EMA RAL (Midships - Emy, Exaltation) totiž dokázala porazit o necelou délku o sedm kilogramů více nesoucího Kentucky Jacka (Egerton). Třetím místem vstoupil do sezóny zástupce "učilišní stáje", desetiletý Latrib (Tribal Instinct). Vítězka spolu se svou polosestrou Eowyn (Bretigny) reprezentuje DS Jeníkov a trénuje ji Aneta Menclová. Třetím letošním vítězstvím se dostala na průběžnou pozici nejúspěšnější jezdkyně sezóny Kateřina Hlubučková.

Prvomajova stch prubeh
Snímek z průběhu Prvomájové steeplechase. Na čele je vítězný Power Zar, za ním je Poinsettia

Pěkný souboj o vítězství viděli diváci v hlavním rovinovém dostihu, Ceně společnosti Conseq (4+, III. kat., 1700 m, 45.000 Kč). Neporaženost v sezóně udržel minule v Brně vítězný ALEXANDR (Approve), kterého tentokrát vedl pro Stáj Těchov a trenéra Vladimíra Vinklárka Daniel Vyhnálek. Druhým místem o půl délky zpět potěšila po roce se vracející a teprve podruhé startující Lusinda (Havana Gold) a blízko vítězi v cíli byla také třetí Čamilla (Camill). Vítězka dostihu o minulém mítinku v Lysé ale byla oproti svým přemožitelům váhově znevýhodněna. Pořadí na tabuli doplnili matador a nejméné zatížený kůň v poli Malq (Prince Kirk), a Stormico (Stormy Jail), který naopak nosil nejvyšší zátěž v poli.

Popáté v kariéře startující SWAN PRINCESS (Stormy Jail - Sweet Answer, Peintre Celebre) docílila svého prvního vítězství v Ceně Občanské demokratické strany  (3l., IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč). Klisna hájí barvy stáje EŽ Praha a.s. a je připravována v Lysé nad Labem zkušenou trenérkou Lenkou Horákovou. Adam Florian napajedelskou rodačku provedl cílem snadno o téměř tři délky před Ladaronou (Leading Light) a vítězem z koleského mítinku Azbukem (Sharpour).

N19 swanprincess

Po třinácti měsících se opět dokázal na zdejší dráze prosadit ZLOMEK (Bully Pulpit - Zlatina, Latén), který je připravovaný pro stáj Novák - Kochánky trenérem Michalem. Stal se tak už pátým českým odchovancem vítězným během mítinku. V Memoriálu Václava Špačka (4+, handicap V. kat., 1300 m, 20.000 Kč) vyhrál pod vedením am. Jindřicha Fabrise o půldruhé délky před rovněž 63 kg zatíženým Gold of Gibraltarem (Rock of Gibraltar) a Serescem (Monolit).