Mister aviation derbyPoslední klasický dostih sezóny, 68. Conseq St. Leger, bude na programu při znovuotevření pražského závodiště již příští neděli. Na jeho soupisce po čtvrtečním škrtání zůstalo po "odepsání" 15 koní celkem jednáct plnokrevníků, když možnosti posledního dohlášení za 35.200 Kč nikdo nevyužil.


Z pětice nejúspěšnějších koní v Českém derby se zúčastní Saint Legeru jen vítězný Mister Aviation (Montjeu), který od té doby nestartoval, a třetí Taggerton (Eggerton). Stáj Monte Negro bude mít ještě jedno želízko v ohni, čtvrtého ze Slovenského derby Always On Sunday (Sunday Break). Jedinou klisnou, která se může klasického dostihu zúčastnit, je hrdinka Oaks a nová rekordmanka mostecké dráhy na 2400 metrů Saltanat (Duke of Marmalade).


Stáj Rabbit Trhový Štěpánov škrtla podle očekávání Rabbita Motivmana (Motivator), ale i Rabbita Thomase, se kterým ještě nedávno do nejdelšího klasického dostihu počítala. Jejím možným reprezentantem v Saint Leger tak zůstal jen Win For Us (Egerton). Jediným zahraničním adeptem Legeru je svěřenec slovenského trenéra Ing. Cagáně Krösus (Sholokhov), sedmý ze Slovenského derby, který reprezentuje barvy stáje Lokotrans Slovakia.

(mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net