LysaDalší dostihový den na závodišti v Lysé nad Labem nabídne zítra od 14 hod. velmi pestrý dostihový program, v němž nechybí žádný typ dostihu, ani klusácký. Zajímavě je obsazený hlavní rovinový dostih na 1700 metrů, kde je několik koní známých z jedničkových dostihů - Peerless Squeak, Paullinka, Duplo a Oratory Davis.

Dostih se zdá být dobrou šancí pro Peerless Squeaka (Green Tun) stáje GM Electronic, který se po roční přestávce dokázal koncem května vrátit na dráhu druhým místem v pražském dostihu. V jeho sedle vystřídá Vendulu Korečkovou manželka trenéra Luky Martina, která již letos má na svém kontě dvě vítězství.

Nejvyšší hmotnost v poli ponese matador Duplo (Sorbie Tower), který poslední dva starty neprohrál a vždy nesl hmotnost nad 61 kilogramů. Šancový je i účastník loňského rakouského derby Oratory Davis (Oratorio), rozběhaný v bratislavských dostizích. Paullinka (Moonjaz) jako dvouletá doběhla druhá v Ceně zimní královny a jako tříletá  vyhrála i proutky v Pardubicích. Loni ale nestartovala a tak ji čeká dostih po bezmála dvou letech.

Zlepšení v posledním startu doporučuje v Lysé nad Labem trénovanou Griotku (Alhaarth), která navíc nese příznivou hmotnost. Bez finanční dotace by neměl odejít Battle Hero (Red Ransom). Diamond Race (Azamour) při svém nedávném comebacku nepřesvědčil a Athlethica (Look Honey) podle svých výkonů také nevypadá ambiciozně. Pulp Fiction (Two-Twenty-Two) čeká druhý životní start, zatímco Ornetta (House Rules) bude teprve debutovat.

Zajímavě je obsazený také dostih přes proutěné překážky na trati 3200 metrů. Sérii dvou druhých míst v tomto typu dostihu by mohl proměnit v první překážkové vítězství Hyacint (Slickly) a šance také má Cruel Mole Joe (Antonius Pius) trenéra Tůmy. Ten ale také vysílá k překážkovému debutu Feraclose (Sakhee) a ve stejné disciplině se poprvé objeví i šestá z Oaks Victory Bond (Tribal Inctinct) a další klisna Filadelfia (Beat Hollow). (mze)


Sázkové kurzy Betino na 7. dostih v Lysé nad Labem:
1,8:1 - Peerless Squeak
4,5:1 - Duplo, Oratory Davis, Battle Hero, Griotka
5:1 - Paullinka
10:1 - Pulp Fiction
12:1 - Diamond Race
16:1 - Ornetta
20:1 - Wendelinek
30:1 - Athletica    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net