5chuchle2Dva týdny před derby je vrcholem pražských nedělních dostihů 11. Červnový pohár určený tříletým a starším koním na trati 1800 metrů. Jeho účastníkem, tedy tím, který toho nejvíce na dráze dokázal, je Wallisto. Do sezóny vstupujícího elitního  vytrvalce vysílá do boje trenér Dalibor Török. 


Wallistovy (Kallisto) loňské dobré výsledky vyvrcholily nedalekým druhým místem za Mister Westminsterem v Ceně prezidenta republiky a nyní se po sedmi měsících vrací na dráhu. Jeho trenér Török nezastírá, že jde hlavně o přípravný start na Zlatý pohár konající se na vytrvalecké trati, na které reprezentant stáje YOKO dosáhl největších úspěchů. "Wallisto je v pořádku a dobře přezimoval, ale nevím tak úplně, v jaké je formě, protože nemám k dispozici při tréninku dráhu. Na druhou stranu ale dostih není tak úplně dobře obsazený, to ostatně dokládá i to, že Wallisto je při svém letošním debutu a na trati, která není úplně jeho parketou, jedním z favoritů. Věřím, že v dostihu podá dobrý výkon, určité šance má, ale zdůrazňuji, že je to pro nás hlavně přípravný start na Zlatý pohár konaný za dva týdny."

Proti starším koním v dostihu nastupuje trojlístek koní narozených v roce 2011. Z nich má velké preference svěřenec trenéra Wroblewskiko Monsieur Bachir (Bachir), který o svých schopnostech něco napověděl třetím místem v Memoriálu Dr. Frankenbergera, kde ho porazili jen Honzik Chipera a Tannhaeuser. A poté co, svěřenec Tomáše Váni Tannhaeuser v neděli opanoval Velkou červnovou cenu, je jasné, že reprezentant DS Pegas půjde na start v roli favorita dostihu. Další tříletci Talent (Egerton) a Ready For Bond (Forever Bond) požívají velké hmotnostní výhody, ale je otázkou, zda-li jim to k průniku na dotovaná místa bude stačit.  

Naopak nejvyšší hmotnost v poli ponese další kvalitní kůň, Sapsiree (Rock of Gibraltar), která minule ještě s malinko vyšší hmotností prohrála s Maruschkou, a určitě není bez šancí na dobrý výsledek i tentokrát. Třetí v tomto dostihu klisen byla Medula (Rakti). Nyní nese o další kilo méně oproti Sapsiree, takže i ona by měla doběhnout na tabuli. Yes Man (High Yield) neprohrál v posledních dvou startech, ale tentokrát poměří síly s kvalitnějšími soupeři.

Solidní výkony ve dvojkových dostizích podává Everest Hill (Tiger Hill) a po více než roce se dokázal vrátit dobře na dráhu ještě v sezóně 2012 platný člen první kategorie Gloushek (Dubawi). Ve vyrovnaném dostihu nelze odepisovatr ani Freddie Merca (Kodiac) a Mambo Lady (Anabaa Blue), letos již vítěznou v Karlových Varech ve dvojkovém zápolení. (mze)

Sázkové kurzy Betino na 11. Červnový pohár:

2,5 - Monsieur Bachir
4:1 - Wallisto
5:1 - Everest Hill, Medula
5,5:1 - Freddie Merc
6:1 - Yes Man, Sapsiree
10:1 - Mambo Lady
12:1 - Gloushek, Talent, Ready For Bond

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net