Olehla Cestmir2Dobré první dva měsíce sezóny má za sebou světlohorské tréninkové středisko vedené MVDr. Olehlou. Největší trefa do černého se povedla Demon Magicovi v Itálii, ale zvítězili i rekonvalescent Hegnus a Reaper. A také se již na dráze solidně prezentoval trojlístek koní přihlášených do Velké pardubické.

Jste spokojený se začátkem letošní sezóny?
Ano, jsem. Na to, že nejsme ještě ani v polovině sezóny, někteří koně již ukázali pěkné výsledky. Ale doufám, že to nejlepší je ještě před námi, řada koní by měla předvést to hlavní až v další části sezóny.

V Itálii zazářil snadným triumfem Demon Magic, který tak výtečně vstoupil do letošní sezóny. Je v pořádku a bude pokračovat v Itálii?
Ano, je v pohodě. Plánujeme mu další start 29. června v Meranu, v dostihu grupy 1.

V akci se již také ukázali koně přihlášení do Velké pardubické. Jak hodnotíte jejich první vystoupení?
Naším prioritním koněm do Velké je Klaus, u těch dvou dalších bude záležet na tom, jak se ukážou. Ale samozřejmě se může stát, že některý z nich bude v říjnu v lepší formě než Klaus... Všichni tři jsou po svých dostizích v pořádku. Klaus v dostihu tlačil na pilu a pak mu to v konci trochu chybělo, ale nebyl to špatný výsledek, přišel blízko vítězi. Teď jen přemýšlím, kde bude běhat dále. Pareto šel první steeplechase v Pardubicích a s pardubickými skoky a oranicí se vyrovnal dobře. Chvilku byl vzadu, po chvíli zase za Orphee des Blins, pak ale skončil, což je pro mne záhadou. Měl by jít třetí kvalifikaci. Cherwick má rád měkko, tak doufám, že při druhé kvalifikaci bude pro něho příznivá dráha, aby ji mohl absolvovat.

Olehla DemonMagic2
FOTO (archiv MVDr. Olehly): Zatím největší radost ve Světlé Hoře letos udělal v Itálii triumfující Demon Magic

Letošní debut má již také za sebou loni na bumperech neporažený Celadon. Jeho premiéra v Lysé nad Labem ale určitě neproběhla podle vašich představ…
Bohužel se ukázalo, že je „posera“, necítil se dobře mezi koňmi, byl bázlivý. Navíc mu ale chybí jiskra, takže zjišťujeme, co mu chybí. Celadon tedy v blízké době na startu nebude.

Vaší jedinou letošní nadějí do klasických dostihů je Charmiena, která doběhla v sobotu v Mostě čtvrtá. Stále s ní počítáte do Oaks?
Ano, měla by běhat přípravný dostih klisen pro Oaks při derby. Charmiena běhala po pauze, měla trochu problém s kopytem, ale už je to v pořádku. Je trochu citlivá, tak jsme jí do dostihu zacpali uši, a když na ni Tomáš na začátku roviny mlaskal, tak ho neslyšela… Ale doběhla blízko vítězi, já bych ji nezatracoval…

V zimě jsme se spolu bavili o tom, že by se My Old Husband měl okolo půlky sezóny z Francie do Světlé Hory vrátit. Nezměnilo se po jeho úspěších ve Francii v tomto směru něco?
Ano, My Old Husband už se nevrátí, bude pokračovat v dostizích ve Francii. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net