most5Sobotní odpoledne od 13:30 hod. na mosteckém závodišti láká dvěma významnými dostihy. Vůbec poprvé se v 19leté historii hipodromu odběhne nejvýznamnější zkouška dvouletého ročníku, 78. Cena zimního favorita ČSOB Private Banking, kde poměří síly 11 koní. Neodmyslitelně patří do mosteckého kalendáře Českomoravská cena společnosti Carollinum, poslední velký test sprinterů a mílařů.


Na startu 550 tisíci korun dotované mílové  78. Ceny zimního favorita ČSOB Private Banking chybí z první desítky, resp. jedenáctky, koní hodnocených nejvýše v průběžném handicapu dvouletých královna ročníku Saša, Gold Evasive,  Nagano Gold a Tafilly. Ve startovním poli ale nechybí druhý nejvýše hodnocený dvouletek Sir Sun (Power), který ovládl koncem září EJC Loko Trans Gerschův memoriál se Španělem Montenegrem. Do jeho sedla se vrací Bauyrzhan Murzabayev, který ho provázel při debutu. Stáj DS Pegas vyšle na start namísto Golden Evasive, který bojoval o vítězství v Gesrchově memoriálu, dva koně - zářijového vítěze z Velké Chuchle Noble Cliffs (Canford Cliffs), který upoutal pětidélkovým vítězstvím, a také zkušenějšího Felixe (Jukebox Jury), mj. třetího z bratislavské Listed Velké Ceny BBAG Baden Baden.

Velké pozornosti se určitě bude těšit i sourozenec My Old Husbanda a Dumnonie Dominique (Motivator), o necelé tři délky čtvrtý za Sir Sunem v Gerschově memoriálu. Do boje o vítězství patří i nejpilnější dvouletek na startu Ceny zimního favorita Zock (Rock of Gibraltar), který ještě "neupadl" z tabule a byl na stupni vítězů v Ceně Masise i Gerschově memoriálu. Ve velkých dostizích byl pokaždé vepředu také Duke of Darhorse (Duke of Marmalade), naposledy o půl délky druhý za Tafilly ve Velké ceně BBAG Baden Baden. Jeho tréninkovým kolegou je jediný potomek vynikající Trinity Trinis (Bully Pulpit), který dokázal v polovině září zvítězit ve trojkovém dostihu ve Velké Chuchli.

Sir Sun
Favoritem 78. Ceny zimního favorita ČSOB Private Banking je reprezentant stáje Lokotrans Sir Sun (foto: Petr Nowicki)

Dvojici koní bude mít na startu také trenér Petr Juránek a stáj Rabbit Trhový Štěpánov. Oba se již ukázali ve významných juniorských testech. Landaron (Egerton) se může pochlubit třetím místem z Ceny Masise, ale v Gerschově memoriálu se již na tabuli nevešel. Polobratr Montjeu Third Monte Gelato (Durante Alighieri) se zase prezentoval v Karpatské ceně čtvrtým místem a porazil mj. dalšího účastníka dostihu Maximus Meridius (Motivator), který doběhl o délku za ním na šestém místě. Outsiderem startovního pole je podle výsledků Good Sign (Manduro), jeho trenér Šavujev ale umí koně na vrcholy sezóny výborně připravit.

Druhý vrchol předpoledního letošního mítinku na mosteckém závodišti, Českomoravskou cenu společenosti Carollinum o 135 tisíc korun, vybojuje osm koní na čele s velkou hvězdou letošní sezóny Dally Hit (Ad Valorem). Svěřenkyně Ing. Ivany Pejškové bude usilovat o sedmé vítězství v letošní sezóně a přestože trať 1400 metrů není pro ni optimální, dokáže na ní kvalitně zaběhnout a na mostecké dráze se jí daří. To samé platí o Ideal Approachovi, který tu startoval ve čtyřech velkých dostizích a pokaždé byl druhý. Jeho tréninkový kolega Speed Machine (Naaqoos) se vrací na českou dráhu po více než roce, kdy startoval v Bratislavě a ve Francii.

Do pořadí v cíli může vážně promluvit také Aldzarb (Duke of Marmalade), který koncem srpna na zdejší dráze doběhl třetí ve Velké letní ceně, nedaleko za triumfující Sapsiree.  O nižší dotované místo by měl usilovat Nyani Tomba (Excellent Art). Ten letos vyhrál na jaře Maškův memoriál a poté se ve velkých dostizích umísťoval. Nevyšly mu jen Velká květnová cena a také hlavní dostih na European Jockey´s Cupu. Ze Slovenska přijede tříletá svěřenkyně trenéra Kalaše Rocfield Last (Frozen Power), která zvítězila v červnu ve Zlatém bičíku, ale v posledních třech staretech se jí tolik nevedlo. Echo Rules (Aussie Rules) a Hello Hobby (Intense Focus) vypadají být nejslabšími články startovního pole, ale v této fázi sezóny, kdy forma některých soupeřů může jít dolů, je nelze úplně podcenit.     

Sázkové kurzy Betino na 78. Cenu zimního favorita ČSOB Private Banking:
3:1 - Sir Sun
4:1 - Noble Cliffs
5:1 - Zock
6:1 - Dominique, Duke of Darhorse
8:1 - Felix
10:1 - Monte Gelato
11:1 - Trinis
12:1 - Maximus Meridius, Landaron
13:1 Good Sign

Sázkové kurzy Betino na Českomoravskou cenu společnosti Carollinum:
1,7:1 - Dally Hit
4:1 - Ideal Approach
4,5:1 - Aldzarb
7:1 - Speed Machine, Rockfield Last
12:1 - Hello Hobby
9:1 - Echo Rules
10:1 - Nyani Tomba
(mze)

 

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking